Logistika a skladovanie

Spolupráca cargo-partner a Lufthansa

Spolupráca cargo-partner a Lufthansa. Prvá zásielka s využitím paliva pre udržateľné letectvo priamo z Viedne. Začiatkom decembra vypravili spoločnosti cargo-partner a Lufthansa svoju prvú SAF (Sustainable Aviation Fuel) zásielku priamo z viedenského letiska.

Spoločnosť cargo-partner sa usiluje o komplexnú stratégiu udržateľnosti a už niekoľko rokov presadzuje dopravné technológie šetrné k životnému prostrediu. Teraz sa táto medzinárodná prepravná a logistická spoločnosť chytila príležitosti zorganizovať leteckú prepravu klimaticky neutrálnym spôsobom s využitím paliva pre udržateľné letectvo (SAF) a kompenzáciou emisií CO₂ generovaných pri obstaraní SAF.

Zásielka vzlietla z viedenského letiska na začiatku decembra a nasledujúci deň pristála na letisku Dallas Fort Worth v Texase. Letecká preprava zásielky bola zrealizovaná pre zákazníka z kozmetického priemyslu a mala objemovú hmotnosť 340 kg.

Spolupráca cargo-partner a Lufthansa

Jo Feiks, Corporate Director Product Management Air Cargo v cargo-partner: „Sme radi, že môžeme spoločne s našim dlhoročným partnerom, spoločnosťou Lufthansa, vytýčiť tento prvý dôležitý míľnik pre udržateľné dopravné technológie. Pre obe spoločnosti to bola prvá zásielka, ktorá odlietala z Viedne podľa kritérií SAF. Týmto štartovným signálom chceme spoločne pripraviť pôdu pre CO₂ neutrálnu logistiku.“

Pre výrobu SAF prichádzajú do úvahy rôzne suroviny a procesy. Napríklad biokerozín je možné vyrábať zo zvyškových a odpadových materiálov, ako je domový odpad, použité oleje alebo tuky. Používanie alternatívnych palív namiesto fosílnych a v kombinácii s ďalšími opatreniami pre kompenzáciu CO₂ môže umožniť 100% klimaticky neutrálnu dopravu.

„Dúfame, že dokážeme inšpirovať veľa našich zákazníkov, aby sa rozhodli pre dopravu s použitím udržateľných palív, a tešíme sa na množstvo ďalších nadväzujúcich projektov v spolupráci s Lufthansou,” dodal Jo Feiks.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button