Logistika a skladovanie

cargo-partner vyvíja riešenia intermodálnej železničnej dopravy

cargo-partner vyvíja riešenia intermodálnej železničnej dopravy. Medzinárodný poskytovateľ dopravy a logistiky predstavil nové riešenia intermodálnej železničnej dopravy. Spájajú Európu nielen s Čínou, ale aj s rôznymi krajinami v Ázii. Spoločnosť cargo-partner, ktorá ponúka rýchlu, nákladovo efektívnu a ekologickú alternatívu k tradičnej leteckej a námornej preprave, podporuje zákazníkov rozsiahlymi odbornými znalosťami v oblasti FCL a LCL železničnej prepravy cez Hodvábnu cestu a následne z a do rôznych ázijských krajín.

V reakcii na problémy, ktorým čelí globálny trh námornej nákladnej dopravy v dôsledku krízy v Červenom mori, spoločnosť cargo-partner zaznamenala nárast dopytu po svojich spoľahlivých službách intermodálnej železničnej dopravy. Spoločnosť úspešne rozšírila svoju ponuku o bezproblémové spojenia do a z niekoľkých ázijských krajín, ako sú Thajsko a Taiwan.

Kombinované cestné a železničné riešenie: Thajsko – Čína – Slovensko

Vo februári tohto roku zabezpečila spoločnosť cargo-partner prepravu intermodálnej FCL zásielky z Thajska na Slovensko pre európskeho výrobcu elektrotechniky. Zásielka bola vyzdvihnutá z Thajska kamiónom a do Chongqingu v Číne dorazila v priebehu šiestich dní. Po vývoznom colnom odbavení a plnení CFS v colnom sklade v Chongqingu zásielka putovala po železnici do Małaszewicze v Poľsku. Nakoniec ju prevzal cargo-partner tím na Slovensku, aby sa postaral o doručenie konečnému príjemcovi v blízkosti Košíc. Celkový čas prepravy od dverí k dverám predstavoval len 32 dní.

cargo-partner vyvíja riešenia intermodálnej železničnej dopravy

Felix Miletich, Director Corporate Product Management Rail Transport at cargo-partner, očakáva rastúci dopyt po intermodálnych riešeniach integrujúcich cezhraničnú nákladnú a železničnú dopravu, najmä prostredníctvom železničných služieb Chongqing-Európa a Wuhan-Európa. Miletich tvrdí: „Náš kompetentný tím pre železničnú dopravu v Číne je dobre pripravený zvládnuť rastúci dopyt po týchto efektívnych službách, vďaka čomu môžeme našim klientom ponúknuť spoľahlivé, účinné a nákladovo efektívne riešenie intermodálnej pozemnej prepravy.”

Optimálne plánovanie trasy: Thajsko – Čína – Poľsko

V novembri 2023 uskutočnila spoločnosť cargo-partner ďalšiu úspešnú intermodálnu prepravu, čím potvrdila svoje schopnosti pri riadení zložitých trás. Náklad, kompresor na palete s hmotnosťou 915,2 kg, začal svoju cestu LTL dopravou z Bangkoku v Thajsku, prešiel Laosom a Vietnamom a dostal sa na hranicu s Čínou do Pingxiangu. Konsolidovaný kontajner bol potom prepravený po železnici z Chongqingu do poľského mesta Małaszewicze. Časový harmonogram poukazuje na efektívnosť operácií cargo-partner, pričom celkový čas prepravy “door-to-terminal” bol len 30 dní.

Pravidelný intermodálny LCL servis: Taiwan – Čína – Maďarsko

cargo-partner ďalej upevňuje svoju pozíciu inovatívneho globálneho poskytovateľa logistických služieb ponukou rôznych intermodálnych trás. Jedným z významných riešení je pravidelná námorná LCL preprava z Taiwanu do Šanghaja, po ktorej nasleduje konsolidovaná železničná preprava zo Šanghaja do Budapešti. Toto zefektívnené intermodálne riešenie už využíva niekoľko renomovaných európskych spoločností z oblasti elektronicky a výroby.

cargo-partner vyvíja riešenia intermodálnej železničnej dopravy

Spoločnosť cargo-partner sa naďalej venuje poskytovaniu “door-to-door” služieb, ktoré zahŕňajú vyzdvihnutie, konsolidáciu, colné odbavenie a doručenie konečnému príjemcovi. Intermodálne riešenia spoločnosti sú k dispozícii pre mnohé miesta pôvodu a určenia, čím sa zabezpečujú spoľahlivé a komplexné služby pre klientov v celej Európe a Ázii.

O spoločnosti cargo-partner

cargo-partner je súkromný poskytovateľ celej škály info-logistických služieb. Ponúka komplexné portfólio riešení v oblasti leteckej, námornej, cestnej prepravy a skladovania. S viac ako 40-ročnými odbornými znalosťami v oblasti informačných technológií a optimalizácie dodávateľského reťazca navrhuje spoločnosť služby šité na mieru pre širokú škálu priemyselných odvetví, aby vytvorila konkurenčné výhody pre svojich zákazníkov na celom svete. Spoločnosť cargo-partner bola založená v roku 1983. Za rok 2022 vygenerovala obrat vo výške 2,06 miliardy eur. V súčasnosti celosvetovo zamestnáva 4 000 ľudí. Od januára 2024 je cargo-partner súčasťou skupiny Nippon Express Group.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS cargo-partner

Prečítajte si aj

Back to top button