Logistika a skladovanie

Bronzová medaila od EcoVadis pre cargo-partner

Bronzová medaila od EcoVadis pre cargo-partner. Spoločnosť cargo-partner bola ocenená bronzovou medailou od EcoVadis a potvrdila tak svoj záväzok k udržateľnosti.

cargo-partner, medzinárodný poskytovateľ prepravných a logistických služieb, výrazne zlepšil svoje skóre v najnovšom hodnotení spoločnosti EcoVadis, ktorá je popredným poskytovateľom hodnotenia podnikov v oblasti udržateľnosti. Spoločnosť spravila veľký pokrok vo všetkých hodnotených oblastiach a získala bronzovú medailu. Čím preukázala svoj silný záväzok k udržateľnosti a zodpovednému podnikaniu.

V najnovšom hodnotení cargo-partner podstatne zlepšila svoje skóre u spolčnosti EcoVadis. Za posledný rok sa zvýšilo z 44 na 58 bodov. Získanie bronzovej medaile EcoVadis radí cargo-partner medzi 35 % najlepších spoločností hodnotených v oblasti udržateľnosti firiem.

Bronzová medaila od EcoVadis pre cargo-partner

Luca Ferrara, CEO cargo-partner, vyjadril svoju hrdosť na tento úspech: „V súladu s našim základným mottom „we take it personally“ si spoločnosť cargo-partner stanovila ambiciózne ciele, aby znížila svoju ekologickú stopu a urýchlila prechod na ekologicky šetrné prepravné a logistické technológie. Naše výrazné zlepšenie v bodovom hodnotení EcoVadis potvrdzuje neúnavnú snahu o udržateľné postupy v celej našej organizácii.“

Spoločnosť EcoVadis bola založená v roku 2007. Stala sa popredným svetovým poskytovateľom hodnotenia udržateľnosti podnikov, pričom jej sieť zahŕňa viac než 125 000 hodnotených spoločností. Hodnotenie ponúka ucelený pohľad na výkonnosť firiem v oblasti udržateľnosti. Zahŕňa 21 oblastí rozdelených do štyroch tém: životné prostredie, práca a ľudské práva, etika a udržateľné zadávanie verejných objednávok. Spoločnosti prechádzajú komplexným hodnotením a sú im prideľované body na stupnici od 0 do 100, čo odráža rôzne úrovne výkonnosti. Celkové skóre 58 bodov zaradilo cargo-partner do kategórie, ktorá potvrdzuje solídny základ pre postupy v oblasti udržateľnosti.

Nový program udržateľného leteckého paliva (SAF)

V rámci aktívneho postupu smerom k preprave šetrnejšej k životnému prostrediu teraz spoločnosť cargo-partner predstavuje zákazníkom možnosť využívať pri preprave leteckých zásielok udržateľné letecké palivo. Spoločnosť cargo-partner odbavila prvú SAF zásielku z viedenského letiska v spolupráci so spoločnosťou Lufthansa v decembri 2022. Teraz bola ponuka rozšírená tak, že zákazníkom sú poskytované podrobné správy a certifikáty pre lety do a z akéhokoľvek miesta na svete.

Luca Ferrara upresnil: „Stále viac zákazníkov sa snaží minimalizovať uhlíkovú stopu svojej prepravy a získavať podrobné správy o jej dopadoch na životné prostredie. Vďaka nášmu novému programu SAF môžu zákazníci znížiť svoje emisie CO₂ a získať overený certifikát o zodpovedajúcom znížení týchto emisií.“ Program je k dispozícii pre ľubovoľnú trasu a akúkoľvek leteckú spoločnosť. Umožňuje zákazníkom spoločnosti cargo-partner preukázať zodpovednosť voči životnému prostrediu v rámci logistického odvetvia.

V spolupráci
transport.sk
Editor
TS cargo-partner

Prečítajte si aj

Back to top button