Logistika a skladovanie

Rozširujúce sa aktivity cargo-partner vo Veľkej Británii

Rozširujúce sa aktivity cargo-partner vo Veľkej Británii. Spoločnosť cargo-partner, popredný medzinárodný poskytovateľ prepravných a logistických služieb, s hrdosťou oznamuje otvorenie svojho prvého skladu vo Veľkej Británii, čo predstavuje významný míľnik v jej strategickom úsilí o expanziu.

Nový sklad s rozlohou 4 460 m², ktorý sa nachádza v susedstve jednej z kancelárií cargo-partner v Basildone, dopĺňa už fungujúce kancelárie cargo-partner vo Veľkej Británii v Manchestri, Bradforde a Londýne. Sklad v Basildone, ktorý je vybavený vyhradenými priestormi pre uskladnenie paliet, uskladenie na ploche, skladovanie drobných dielov, kompletáciu / balenie a ďalšie služby s pridanou hodnotou (napr. repacking, etiketovanie), sa bez problémov integruje do globálnej siete cargo-partner. Sklad bude obsluhovaný tímom špecializovaných odborníkov a bude slúžiť ako multifunkčný cestný hub, ktorý uľahčí celoštátny dovoz, vývoz, distribúciu a služby pre e-commerce.

Fergal Keenan, Managing Director pre Írsko a Spojené Kráľovstvo, povedal: „Teší nás, že pokračujeme v napĺňaní stratégie rastu a budujeme ďalšie skvelé miesto pre podporu našich zákazníkov a partnerov. Doteraz sme vždy ponúkali skladovacie služby prostredníctvom partnerov a sklad v Basildone predstavuje naše prvé skladové priestory vo Veľkej Británii, ktoré spravuje spoločnosť cargo-partner sama. Táto strategická investícia predstavuje významný míľnik na našej ceste k poskytovaniu komplexných logistických riešení našim zákazníkom.“

Rast naprieč Spojeným kráľovstvom a Írskom

Expanzia cargo-partner do Basildonu a otvorenie tohoto nového skladu nadväzuje na obdobie rýchleho rastu v krajine, keď spoločnosť v novembri 2023 otvorila svoju štvrtú pobočku vo Veľkej Británii oproti londýnskemu letisku Heathrow. Spolu s dobre etablovaným zastúpením v írskom Dubline má cargo-partner dobrú pozíciu pre podporu podnikov všetkých veľkostí na britských ostrovoch pri riešení ich miestnych i medzinárodných obchodných požiadaviek.

Rozširujúce sa aktivity cargo-partner vo Veľkej Británii

Silné zastúpenie v Európe

Tento rakúsky poskytovateľ logistických služieb má tradične veľmi silné zastúpenie v strednej a východnej Európe a v poslednej dobe výrazne investoval do rozšírenia svojej pôsobnosti v západnej Európe. Spoločnosť má dlhodobo zriadené pobočky v Nemecku, krajinách Beneluxu, Švédsku a Írsku a nedávno rozšírila svoju sieť i do Veľkej Británie, Talianska a Španielska, čím si zaistila svoju prítomnosť na všetkých najdôležitejších trhoch v regióne.

Globálne skladové riešenie

Nový sklad v Basildone sa pripojil k portfóliu moderných skladov cargo-partner po celom svete, ktoré poskytujú vysoko kvalitné služby a spoľahlivosť. Spoločnosť cargo-partner už prevádzkuje hustú sieť skladov v celej Európe, juhovýchodnej Ázii a USA s celkovou skladovou plochou cez 300 000 m². Medzi ďalšie významné logistické investície v západnej Európe patrí iLogistics Centrum s rozlohou 10 000 m² v nemeckom Sottrume pri Hamburgu a sklad s rozlohou 5 900 m² v holandskom Roermonde.

Editor
Peter Magerčiak

Prečítajte si aj

Back to top button