Logistika a skladovanie

cargo-partner poskytuje skladovacie služby na mieru

cargo-partner poskytuje skladovacie služby na mieru. Medzinárodný poskytovateľ prepravných a logistických služieb naďalej preukazuje svoje odhodlanie poskytovať inovatívne riešenia prispôsobené potrebám rôznych priemyselných odvetví. So strategicky umiestnenými skladmi po celom svete ponúka cargo-partner špecializované služby, určené na optimalizáciu dodávateľských reťazcov a zvýšenie prevádzkovej efektívnosti svojich klientov.

Slovensko: High-Tech logistika pre automotive dodávateľa

Na Slovensku spoločnosť cargo-partner rozšírila spoluprácu s jej dlhoročným zákazníkom, globálnym výrobcom špičkových technológií, ktorý dodáva aj komponenty pre elektromobily. Hlavná výzva zákazníka spočívala v koordinácii prepravy z jeho štyroch výrobných závodov, na Slovensku, v Maďarsku a v Španielsku, k OEM partnerovi v Nemecku, vrátane vrátenia prázdnych prepraviek na malé diely (KLT).

Pre zefektívnenie tohto procesu bolo zriadené centrálne skladovacie a distribučné centrum v iLogistics Centre cargo-partner v Dunajskej Strede, ktoré využíva rozsiahlu cestnú sieť logistického poskytovateľa v celej Európe. V súčasnosti cargo-partner vybavuje pre dodávateľa automobilového priemyslu približne 180 objednávok denne. To zahŕňa denné dodávky riadiacich systémov z výrobných závodov zákazníka do skladu cargo-partner, ako aj skladovanie, vyskladnenie objednávok na základe požiadaviek distribútora OEM, prebaľovanie a umývanie KLT prepraviek pomocou vlastnej priemyselnej umývačky v sklade cargo-partner – všetko v súlade s prísnymi normami automobilového OEM.

Hongkong: Špecializované e-commerce riešenie pre dve maloobchodné značky

Tím v Hongkongu zriadil špecializované e-commerce centrum v sklade spoločnosti cargo-partner s rozlohou 13 000 m². Komplexné riešenie eFulfillmentu bolo vytvorené pre dve známe maloobchodné značky z Kórey, ktoré predávajú svoje výrobky prostredníctvom viacerých e-commerce platforiem, ako je Shopify alebo HKTVmall, najväčšia platforma na online nakupovanie v Hongkongu. Spolupráca sa ukázala ako mimoriadne náročná vzhľadom na nepretržitý predaj výrobkov 24 hodín denne, 7 dní v týždni a krátky čas na presun zásob od predchádzajúcich prevádzkovateľov do nového skladu. Napriek tomu spoločnosť cargo-partner úspešne zvládla tento presun – so stratou iba jedného pracovného dňa, a aj integráciu systémov riadenia skladov zákazníka.

Sťahovanie zásob sa uskutočnilo počas víkendov a sviatkov a lokálnemu tímu zo skladu sa podarilo bezproblémovo integrovať viac ako 800 skladových jednotiek a obalových materiálov na viac ako 450 m². Odvtedy tím spravuje až 3 000 online B2C objednávok denne, čo dokazuje schopnosť spoločnosti poskytovať rýchle riešenia šité na mieru zákazníkom a ich podnikaniu v oblasti e-commerce.

Nemecko: Bezproblémové riadenie dodávateľského reťazca pre výrobu bicyklov

Vo svojom iLogistics Centrum v Sottrume pri Hamburgu poskytuje cargo-partner integrované logistické riešenia pre zákazníka, ktorý vyrába špičkové pretekárske bicykle. Spoločnosť dováža námornou prepravou dôležité výrobné diely z Ázie, čo si vyžaduje presné riadenie zásob a sledovanie šarží pre účely výroby. Pracovný postup v Sottrume je presne vyladený na zvládnutie týchto zložitých procesov.

cargo-partner zabezpečuje hladký prechod od sledovania kontajnerov až po dohľad nad ich akceptáciou na termináli a následným prijatím v sklade spoločnosti v Sottrume. K dispozícii sú flexibilné možnosti colného odbavenia na termináli a v sklade (prostredníctvom T1). Okrem toho cargo-partner zabezpečuje presnú kontrolu zásob, pravidelne overuje referencie, šarže a colné informácie, aby sa zaručilo, že do výroby sa bezodkladne dostane správny tovar. Ten sa pripravuje a dodáva v tesnom súlade s výrobnými cyklami, pričom sa súčasne manipuluje s položkami s uhradeným aj neuhradeným clom.

cargo-partner poskytuje skladovacie služby na mieru

Chorvátsko: Účinná eFulfillment podpora pre distribútora hračiek

V Chorvátsku cargo-partner spolupracuje s popredným distribútorom hračiek a poskytuje efektívnu logistickú e-commerce podporu zo svojho iLogistics Centra v Záhrebe. Vzhľadom na časté sezónne navýšenia s viac ako 500 objednávkami denne, klient požadoval komplexné služby vrátane colnej deklarácie, balenia a prebaľovania tovaru, so záväzkom doručenia do 24 hodín, ako bolo uvedené na webovej stránke spoločnosti.

Spoločnosť cargo-partner zaviedla zjednodušený proces colného odbavenia, balenia, prebaľovania a montáže propagačných stánkov, čím zabezpečila presnosť a efektívnosť v každom kroku. Špecializovaný tím zabezpečuje včasné dokončenie, zatiaľ čo sofistikované EDI pripojenie minimalizuje manuálnu administratívnu prácu a uľahčuje tisíce výmen dát denne. Vďaka logistickej podpore spoločnosti cargo-partner dosiahol distribútor hračiek vyššiu prevádzkovú efektívnosť, čo mu umožnilo sústrediť sa na jeho hlavné obchodné ciele, ktorými sú optimalizácia zásobovania a zvýšenie predaja. Vďaka tomu mohla spoločnosť rozšíriť svoju pôsobnosť a zároveň si udržať svoju povesť za včasné doručenie a výnimočných služby.

Rakúsko: Zjednodušená logistika náhradných dielov pre výrobcu strojov

V Rakúsku pomohla spoločnosť cargo-partner medzinárodnému výrobcovi strojov centralizovať logistiku náhradných dielov využitím najmodernejších zariadení v cargo-partner iLogistics Centre Fischamend v blízkosti viedenského letiska. Vďaka konsolidácii logistiky náhradných dielov na centrálnom mieste teraz výrobca profituje z efektívnejšieho spracovania objednávok, neskorších časov uzávierok pre jeho zákazníkov, ako aj z mimoriadnych objednávok počas štátnych sviatkov.

Kľúčové požiadavky zahŕňali skladovanie malých dielov chránené pred UV žiarením a prachom, ako aj skladovanie paliet, dlhého a ťažkého tovaru pri zachovaní konštantnej úrovne vlhkosti. Okrem toho boli základnými podmienkami, ktoré zabezpečilo iLogistics Centrum Fischamend, nakladanie a vykladanie chránené pred poveternostnými vplyvmi prostredníctvom bočných a zadných vchodov. V priebehu troch mesiacov spoločnosť cargo-partner bez problémov presunula 27 000 skladových jednotiek z viacerých výrobných závodov do svojho logistického centra bez jedinej chyby.

Editor
Peter Magerčiak

Prečítajte si aj

Back to top button