Logistika a skladovanie

cargo-partner ako člen skupiny Nippon Express

cargo-partner ako člen skupiny Nippon Express. Medzinárodný poskytovateľ prepravy a logistiky sa stal členom skupiny Nippon Express presne pred 100 dňami, 04. januára 2024 a túto udalosť si pripomenul 08. januára veľkolepou inauguračnou slávnosťou vo viedenskom paláci Hofburg. cargo-partner a Nippon Express sa hneď pustili do práce, pravidelne sa stretáva viac ako desať pracovných skupín, ktoré doteraz riešili 180 úloh.

Spoločnosť cargo-partner, ktorá bola založená v roku 1983 ako súkromná spoločnosť, sa rozrástla z 5 na 4 000 zamestnancov so 160 pobočkami vo viac ako 40 krajinách. Celosvetová sieť cargo-partner je obzvlášť silná v strednej a východnej Európe a ideálne dopĺňa sieť spoločnosti Nippon Express. Táto prvá časť transformácie sa sústredila na identifikáciu synergií a hľadanie oblastí, v ktorých sa obe spoločnosti navzájom dopĺňajú a využívajú svoje silné stránky.

„Pri pohľade na prvých 100 dní spolupráce som hrdý na profesionalitu, pozitívny prístup a odhodlanie, ktoré preukázali tímy cargo-partner aj spoločnosti Nippon Express. Máme jedinečnú príležitosť vybudovať niečo trvalé a veľké a začali sme spolupracovať na projektoch, aby sme si navzájom pomáhali a podporovali sa. Som plne presvedčený, že „nájdeme cestu“ tým, že to „berieme osobne“. Nielen z obchodného hľadiska, ale aj z hľadiska firemnej kultúry sa tieto dve spoločnosti k sebe ideálne hodia,“ hovorí Luca Ferrara, CEO cargo-partner.

cargo-partner úspešne zavŕšil prvých 100 dní ako člen skupiny Nippon Express

Nový dizajn loga

Jedným z prvých krokov bolo prispôsobenie vizuálnej identity spoločnosti cargo-partner a implementácia loga, ktoré si stále zachováva tradičné čajky spoločnosti cargo-partner, ale je doplnené nápisom „Member of Nippon Express“, aby sa znázornilo, že spoločnosť cargo-partner sa teraz stala súčasťou ešte väčšej skupiny s viac ako 70 000 zamestnancami. Toto logo je už viditeľné v pobočke cargo-partner vo Fischamende a postupne sa zavádza do všetkých kancelárií cargo-partner.

Zavedenie správneho nastavenia

Zvýšený objem v leteckej a námornej preprave zvýši konkurenčnú výhodu skupiny na globálnom trhu. Umožní pohotovo reagovať na rôznorodé požiadavky zákazníkov po celom svete, zlepší logistické možnosti medzi Áziou a Európou a posilní jej globálnu štruktúru účtov. cargo-partner vyvinul osobitné odborné znalosti v oblasti LCL. Ako jeden z popredných poskytovateľov LCL prepráv v strednej a východnej Európe prevádzkuje cargo-partner vlastné týždenné zberné konsolidačné linky z viac ako 20 ázijských a východo-stredomorských krajín do svojich hubov v Koperi a Ľubľane.

cargo-partner ako člen skupiny Nippon Express

Rozšírenie možností skladovania

Od celodreveného iLogistics Centra vo Viedni až po moderné objekty v Ázii a USA, cargo-partner v súčasnosti ponúka 300 000 m² skladových priestorov po celom svete, ktoré sú určené na optimalizáciu dodávateľských reťazcov a zvyšovanie prevádzkovej efektívnosti pre zákazníkov. Spoločnosť Nippon Express vlastní v Japonsku skladové priestory pozostávajúce z približne 2,95 milióna metrov štvorcových a približne 2,4 milióna metrov štvorcových v zámorí. cargo-partner získa prístup aj k týmto priestorom, čím získa väčšiu flexibilitu na dokonalú podporu dodávateľského reťazca svojich zákazníkov.

Spoločný projekt Expo 2025 v Osake

Expo 2025 sa bude konať v japonskej Osake od 13. apríla do 13. októbra 2025. Japonská asociácia vymenovala spoločnosť Nippon Express za poskytovateľa komplexnej logistiky pre EXPO 2025. Je určeným spracovateľom nákladu na mieste, povereným poskytovateľom logistických služieb a odporúčaným poskytovateľom logistických služieb. cargo-partner podporí tento projekt svojou hustou a rozsiahlou sieťou v strednej a východnej Európe.
„Toto sú prvé vrcholy spoločnej cesty, ktorá sa ešte len začala,“ uzatvára Luca Ferrara, „príležitosti sú nekonečné a my ako tím sa ich snažíme všetky využiť.“

Editor
Peter Magerčiak

Prečítajte si aj

Back to top button