Cestná doprava

Čoskoro bude vyhlásená súťaž na projekt kruhového objazdu v Strážskom

Projekt realizácie prestavby križovatky ciest I/18 a I/74 v meste Strážske na kruhový objazd je v štádiu záverečných príprav súťažných podkladov.

Verejnú obchodnú súťaž (VOS) na zhotoviteľa stavebných prác podlimitnej zákazky vyhlási Slovenská správa ciest (SSC) v „dohľadnej dobe“, vyjadril sa Martin Guzi z komunikačného odboru generálneho riaditeľstva SSC. „Podlimitná zákazka s názvom I/18 a I/74 Strážske križovatka je v štádiu záverečných príprav súťažných podkladov, po kontrole ministerstvom dopravy a výstavby,“ uviedol s tým, že kontrola rezortom vyplývala zo spôsobu financovania.

Stavebný projekt s predpokladanými finančnými nákladmi vo výške 750 000 eur má byť spolufinancovaný z fondov Európskej únie. Kedy SSC predpokladá vyhlásenie VOS, Guzi spresniť nevedel, aj napriek tomu však avizoval budúce obmedzenia súvisiace s projektom. „Stavba obmedzí dopravu v danom úseku, keďže okružná križovatka sa nachádza v priestore súčasnej križovatky,“ informoval. Presné obmedzenia budú známe pred začiatkom stavebných prác.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button