Motorizmus

Bionafta nie je pomalá

Dalo by sa povedať, že konečne došlo aj na ťahače. V stredu a vo štvrtok prebehlo na okruhu v Moste prvé tohtoročné testovanie ťahačov, v špeciáloch Buggyra DV50 a AK29 sa striedali Aliyyah Koloc, Adam Lacko a Téo Calvet.

Predbežné testovanie sa nieslo predovšetkým v znamení skúšky bionafty, ktorá bude premiérovo sprevádzať truckerov počas celého šampionátu. „Zapadá to do našej koncepcie zeleného pretekania a výsledok predčil všetky optimistické očakávania. Téo a Aliyyah zajazdili osobný rekord, Adam jazdil na hrane rekordu,“ potvrdil šéfkonštruktér David Vršecký. „Rozprávali sme sa s Robinom, že sa ešte pohráme s motorom na brzde a zapracujeme na modifikácii softvéra. Za týždeň budeme testovať v Nogare, celý víkend pôjdeme na bionaftu, potrebujeme získať dáta z tepla.“ Adam Lacko potom po dlhej pauze s radosťou konštatoval, že nezabudol ovládať päťtonový ťahač a testovanie si užil. „Našťastie nepršalo, na rozdiel od stredy bola síce včera celkom zima, ale inak pohoda. Aliyyah bola rýchla, Téo ešte o niečo málo rýchlejší, ja som jazdil s bionaftou časy na hrane osobného rekordu, ale nechával som si rezervu. Uvidíme, ako v Nogare, predsa len ide o odlišný okruh.“

Málo vídaný trojboj Can-Am DV21 – Mercedes AMG GT3 a Buggyra, Aliyyah Koloc neprekážal. „Zatiaľ s tým nemám žiadny problém, som príjemne prekvapená rýchlym časom. Je pravda, že testujem a pretekám od začiatku roka, ale som v pohode. Na únavu mám dosť času,“ potvrdila Aliyyah, ktorá bude tento rok kombinovať francúzsky šampionát s ME ťahačov. „Bolo to dobré, do Mostu som sa tešil. Rovnako, ako Aliyyah ma rýchle časy príjemne prekvapili. Nové veci, na ktorých sa zapracovalo počas zimy, sa evidentne osvedčili,“ dodal Téo Calvet.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS
Back to top button