Cestná doprava

V Šali začala rekonštrukcia ciest za vyše 2 milióny eur

V Šali sa v týchto dňoch naplno rozbehla rozsiahla rekonštrukcia komunikácií. Stavebné práce v hodnote takmer 2,3 milióna eur sa postupne dotknú viacerých ulíc.

Rekonštrukcia bude zahŕňať odfrézovanie pôvodných vrstiev vozovky, úpravu podložia, vybudovanie nových obrubníkov, osadenie nových kanalizačných poklopov a uloženie novej asfaltovej vrstvy. Celkovo sa vyfrézuje 41.352 štvorcových metrov povrchu a osadí sa 439 kanalizačných poklopov. Súčasťou prác bude aj vybudovanie novej Hospodárskej ulice. Prvé práce sa začali koncom augusta a potrvajú približne do konca októbra.

Realizovať sa bude aj rekonštrukcia kanalizácie, osadenie obrubníkov a žľabov a položenie dlažby. „Na rekonštrukciu komunikácií v Šali sa používa špeciálna piesková asfaltová zmes, ktorá zabraňuje vystupovaniu trhlín na povrch. Zmes sa pokladá na betónový podklad tam, kde sú už trhliny vytvorené alebo kde je predpoklad, že sa môžu vytvoriť,“ uviedla Simona Tančáková zo spoločnosti Eurovia SK, ktorá stavebné práce realizuje.

Ako doplnila, na niektorých uliciach už motoristi môžu jazdiť po novom asfalte, na ďalších sa stavebné práce rozbiehajú. „Rekonštrukcia miestnych komunikácií sa postupne dotkne najmä obyvateľov ulíc Nešporova, Okružná, Partizánska, Vajanského, Murgašova, Jesenského, Krátka, Pionierska, Boženy Nemcovej, Narcisová, Hollého, Cintorínska, Lúčna, Hospodárska, Generála Ludvíka Svobodu, Československej armády a obyvateľov Ulice Slovenského národného povstania,“ dodala Tančáková.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button