Cestná doprava

SSC pokračuje v opravách ciest

SSC pokračuje v opravách ciest. Slovenská správa ciest pokračuje vo veľkoplošných opravách ciest dvanástimi úsekmi.

Slovenská správa ciest (SSC) pokračuje aj v tomto roku vo veľkoplošných opravách ciest prvej triedy. V rámci prvého balíka smeruje do elektronických aukcií 12 úsekov ciest v celkovej dĺžke 42,2 kilometra (km). Náklady na opravy sa predpokladajú vo výške 18,3 milióna eur s DPH. Ďalších deväť úsekov ciest v celkovej dĺžke 16 km sa začína opravovať. Ide o úseky, ktoré sa vysúťažili v závere minulého roka. Náklady na ich opravu tvoria 4,46 milióna eur s DPH. Informoval o tom Martin Guzi z komunikačného odboru SSC.

Práce na veľkoplošných opravách odštartovali vlani v apríli. Pričom SSC v minulom roku v rámci veľkoplošných opráv ciest prvej triedy opravila 75 úsekov v celkovej dĺžke 282,9 km. Išlo o 25 úsekov a 100 km viac, ako SSC v roku 2021 plánovala urobiť. „Celkový finančný objem veľkoplošných opráv vo všetkých regiónoch Slovenska dosiahol v minulom roku hodnotu 68,8 milióna eur s DPH. Spolu bolo položených 4.125.460 štvorcových metrov (m2) ložnej a obrusnej asfaltovej vrstvy,“ priblížil Guzi.

V rámci projektu by sa malo za štyri roky opraviť viac ako 700 km ciest za približne 200 miliónov eur s DPH. Výsledkom veľkoplošných opráv je nový súvislý asfaltový koberec, ktorý sa na vozovku pokladá po odstránení poškodených vrstiev. Zhotoviteľmi prác sú stavebné spoločnosti, ktoré o jednotlivé úseky súťažia v elektronických aukciách. Ide o Združenie Východ Eurovia – Doprastav, Skanska SK a Združenie CSLM-MBM Východ (Cestné stavby Liptovský Mikuláš + MBM Group).

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button