Cestná doprava

V HOPI si prevzali Scaniu s poradovým číslom 1 000

Jedna z najvýznamnejších českých prepravných spoločností, HOPI s.r.o., si prevzala už tisíce vozidlo značky Scania. Symbolický kľúč od neho prevzal z rúk generálneho riaditeľa Scania CER zakladateľ HOPI HOLDING a.s. František Piškanin. Prvé vozidlo značky Scania si spoločnosť HOPI zaobstarala už v roku 1999. „V podnikaní je dôležité partnerstvo a ja mám veľkú radosť, že naša spolupráca mala a má stále zmysel. Výsledkom je toto jubilejné tisíce vozidlo,“ hovorí František Piškanin.

Na jeho slová nadväzuje generálny riaditeľ Scania CER James Armstrong: „Sme naozaj hrdí na toto dlhotrvajúcu partnerstvo medzi dvoma progresívnymi a inovatívnymi spoločnosťami HOPI a Scania. Je nám preto cťou odovzdať vozidlo Scania s poradovým číslom 1 000 a tešíme sa, že táto úspešná spolupráca, ktorá trvá už 21 rokov, bude pokračovať naďalej aj v budúcnosti.“ Jubilejné vozidlo Scania R 450 má špeciálny zelený lak a grafiku, ktorá pripomína výnimočnosť, ktorú v sebe toto vozidlo má. A výnimočný je aj vodič, ktorému bola táto Scania zverená. O to, kto sa za volant „tisícky“ posadí, sa totiž v spoločnosti HOPI súťažilo. Zo všetkých vodičov bolo vybraných desať, ktorí mali okrem iného najlepšie hodnotenie podľa Scania Driver Support a o zverenú techniku ​​sa dlhodobo vzorne starajú.

Táto desiatka sa potom stretla v rýdzo praktických disciplínach: cúvanie na rampu, nakládka paliet, odchod a následne opäť príjazd k rampe a vyloženie celého nákladu paliet. To všetko na čas a dbalo sa nielen na rýchlosť, ale aj bezpečnosť, takže vodiči mohli dostať trestné body napríklad za nepoužitie klinu, reflexnej vesty, bezpečnostnej obuvi alebo nezabezpečenie paliet pri odchode z rampy. Najlepším z najlepších sa nakoniec stal Olexandr Stahkov, ktorý v HOPI pracuje už 5 rokov. Ďalšie roky tak bude môcť stráviť za volantom neprehliadnuteľnej Scanie R 450. HOPI patrí okrem iného medzi najvýznamnejšie logistické spoločnosti v regióne strednej a východnej Európy (CEE). Najväčší podiel v existujúcej flotile vozidiel má práve značka Scania. „So Scaniou to bolo pre HOPI veľký krok dopredu,“ dodáva František Piškanin.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button