Cestná doprava

V Bratislave otvorili ďalší úsek D4 medzi Vrakuňou a Seneckou cestou

V Bratislave otvorili ďalší úsek diaľnice D4, a to medzi Vrakuňou a Seneckou cestou (Ivanka Západ). Na svojom webe o tom informuje hlavný zhotoviteľ stavby D4R7 Construction.

Nový úsek sa začína v mimoúrovňovej križovatke Vrakuňa, kde nadväzuje na diaľnicu D4 v prevádzke Bratislava (juh) – Podunajské Biskupice – Vrakuňa. „Západne od obce Most pri Bratislave križuje preložku cesty II/572, prechádza mostom ponad rieku Malý Dunaj, obchádza letisko M. R. Štefánika a pokračuje v súbehu so Šúrskym kanálom západne od obce Ivanka pri Dunaji. Úsek končí v mimoúrovňovej križovatke Ivanka pri Dunaji (Senecká cesta),“ priblížil zhotoviteľ.

Pre motoristov sa otvárajú výjazdové vetvy a priamy smer v križovatke Vrakuňa v smere od križovatky Bratislava-Východ, vjazdová vetva v križovatke Bratislava-Východ z cesty I/61 v smere od Bratislavy a vetva v smere od Senca, zjazdové vetvy v križovatke Vrakuňa z cesty II/572A. Taktiež priamy smer v križovatke Vrakuňa v smere od križovatky Podunajské Biskupice.

Z diaľničného obchvatu D4 je aktuálne už otvorený približne osemkilometrový úseku Bratislava (juh) – Podunajské Biskupice – Vrakuňa. Projekt bratislavského nultého obchvatu zahŕňa stavbu 27 kilometrov dlhého diaľničného úseku D4 medzi Jarovcami a Račou a približne 32 kilometrov dlhého úseku rýchlostnej cesty R7 medzi Prievozom a Holicami.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button