Cestná doprava

MAN TGX Individual Lion S: Luxusný lev

Ešte vo februári predstavila spoločnosť MAN Truck & Bus exkluzívnu verziu modelu TGX. Modifikačné centrum MAN Individual spravilo zo štandardného ťahača luxus na kolesách, ktorý by vo svojej práci privítal nejeden profesionálny vodič. Premiéra sa konala onilne a video z nej nájdete spolu s ďalšími informáciami nižšie.

Rok po svetovej premiére novej generácie truckov MAN, ktorá sa vo februári 2020 udiala v španielskom Bilbau a vy ste prostredníctvom nášho magazínu mohli byť pri nej, prišiel exkluzívny model MAN Individual Lion S, ako pripomienka udalosti, ktorá je pre značku historická. TGX Lion S navrhnutý v MAN Individual má okrem hospodárnej prevádzky a orientácie na vodiča aj jedinečný vzhľad. Jeho športový výzor a osobitý dizajn spolu s prvkami výbavy spĺňajú všetko, čo by si vodič mohol priať.

Jeho premiéra bola zároveň premiérov nového online formátu „MAN QuickStop“, ktorý môžu diváci sledovať na YouTube. Novinku predstavil Göran Nyberg, člen predstavenstva pre predaj a marketing: „Keď som sa prvýkrát pozrel na tento truck, skutočne mi nabehli zimomriavky. Stavím sa, že veľa vodičov od našich zákazníkov a dopravcov bude hrdých, že jazdia s MAN. Toto vozidlo je naozaj nádhera!“

Interiér, v akom by sa s radosťou vozil nejeden profesionálny vodič (FOTO: MAN Truck & Bus)

Vonkajšie štylistické úpravy MAN TGX Individual Lion S sú výsledkom spoločnej práce oddelenia dizajnu v MAN a expertov na povrchové úpravy z MAN Individual. Pozornosť vzbudzujú karbónové optické efekty na nárazníku i na spätných zrkadlách a rôzne sýtočervené štylistické prvky zvýrazňujúce pozoruhodný dizajn novej generácie vozidiel MAN. Elegantné vyhotovenie masky chladiča v čiernej farbe s chrómovými lamelami a červenými linkami, voliteľná strešná rampa s LED svetlami, lemovanie spodnej časti karosérie lištami z nehrdzavejúcej ocele, čierne disky kolies a exkluzívna slnečná clona vyrobená v MAN Individual – to všetko pre pútavý, pôsobivý vzhľad silného leva.

Interiér nezaostáva za štýlovým vonkajším dizajnom. Ozdobné červené dekoratívne prešívanie na koženom multifunkčnom volante zvýrazňuje športový charakter modelu MAN TGX Individual Lion S. Originálne čalúnenie z alcantary zdobené stehovaním, tiež vo farbe „Tango Red“, s čím pekne ladia kožené lakťové opierky a vnútorné obklady dverí. Ozdobné lišty na dverách zdobí značenie Lion S a červené bezpečnostné pásy umocňujú celkový športový dojem.

Namiesto postele môžete mať mikrovlnku a kávovar (FOTO: MAN Truck & Bus)

Špičková zostava prvkov komfortu, prémiové sedadlá, veľkorysý rozsah nastavenia volantu a plne digitálne 12,3-palcové prístroje – to všetko zaručuje, že pracovné prostredie vodiča v priestrannej kabíne modelu Individual Lion S je veľmi príjemné. O pohodu pri jazde sa stará množstvo asistenčných systémov a funkcií, napríklad adaptívny tempomat Stop & Go, MAN ComfortSteering, asistent pre návrat do jazdného pruhu LRA, asistent pre zmenu jazdného pruhu a odbočovanie alebo automatické diaľkové svetlá. Všetky tieto vyspelé technológie sú pripravené pomôcť vodičovi, aby svoje úlohy plnil ideálnym spôsobom.

Že ide o špeciálny kus zbadáte hneď na prvý pohľad (FOTO: MAN Truck & Bus)

S voliteľnými prvkami komfortu od MAN Individual možno do kabíny namiesto horného lôžka umiestniť na zadnú stenu ďalšie úložné priestory s objemom 1 400 litrov alebo kuchynskú linku s mikrovlnkou a kávovarom. Zaručene luxusný relax počas prestávok, čo poviete?

Detaily sú spracované veľmi kvalitne (FOTO: MAN Truck & Bus)

Na prianie sa dodáva 22-palcový televízor nainštalovaný na bočnej stene, ktorý sa stará o informovanosť aj zábavu vodičov mimo ich domova. Avšak MAN TGX Lion S nie je iba o elegantnom dizajne a patričnej výbave. S motorom s výkonom od 510 do 640 k sa svojim levom môžete hrdo popýšiť aj na ceste či diaľnici.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button