Cestná doprava

Prvá veľká objednávka pre novú generáciu nákladných vozidiel DAF

Holandský výrobca nákladných vozidiel DAF zaznamenal v krátkom čase hneď dva veľké úspechy. Po tom, ako jeho nová generácia nákladných vozidiel získala titul International Truck of the Year 2022, prišla ďalšia dobrá správa v podobe obrej objednávky na 570 vozidiel.

Objednala si ich maďarská dopravná spoločnosť Waberer’s. Hodnota celej objednávky predstavuje takmer 50 mil. eur. Prvých päť ťahačov DAF XG si prebrala medzi prvými v Európe, ďalšie kusy z celkového počtu 570 vozidiel sa už pripravujú do výroby a do flotily maďarského dopravcu by mali pribudnúť v druhom štvrťroku 2022. Jazdiť budú po domácich aj medzinárodných trasách a pridelené budú aj do pobočky v Poľsku.

„Nová objednávka je ďalším krokom v našom programe obnovy flotily, opäť z nás robí jedných z prvých v Európe, pretože priemerný vek vlastnej flotily ťažkých nákladných vozidiel Waberer’s Group sa zníži na dva roky. Toto nie je iba strategická objednávka z našej strany, ktorá je nesmierne dôležitá z pohľadu znečisťujúcich emisií a úspory paliva: dokážeme takisto poskytnúť úplne nový level komfortu z pohľadu pracovných podmienok, ten najvyšší pre našich vodičov, nehovoriac o bezpečnosti. Sme hrdí na to, že ‚sen vodičov‘ môže byť nasadený aj vo flotile Waberer’s,“ povedal Zsolt Barna, generálny riaditeľ Waberer’s International Nyrt.

Spolupráca značky DAF s Waberer’s Group siaha do roku 1996, keď si maďarská dopravná spoločnosť od holandskej značky objednala 3 000 nákladných vozidiel. Podľa oboch spoločností postúpi ich vzájomná spolupráca v roku 2022 na ešte vyššiu úroveň. Týkať sa to bude programu nulových emisií, ktorý presadzuje Waberer’s Group.

Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button