Cestná doprava

Prvá bezdymová taxislužba v Európe

Prvá bezdymová taxislužba v Európe. Slovensko má európsky unikát. Bezdymové HOPIN taxíky. Ulice hlavného mesta začínajú od júna brázdiť desiatky špeciálne označených IQOS FRIENDLY taxíkov.

Tie umožňujú dospelým zákazníkom využívať počas jazdy bezdymové alternatívy ku klasickým cigaretám. Pri objednávaní taxíka v aplikácií HOPIN si dospelý zákazník sám zvolí, či chce ísť klasickým taxíkom alebo vyskúša jazdu v špeciálnom bezdymovom taxíku. Novinku pilotne do Bratislavy prináša Philip Morris a jeho značka IQOS. V spolupráci so spoločnosťou HOPIN, ktoré v týchto dňoch podpísali Memorandum o spolupráci. Podľa oboch nová služba pomôže budovať bezdymové Slovensko a súčasne formou nového benefitu ocení dospelých užívateľov bezdymových alternatív.

Prvá bezdymová taxislužba v Európe vďaka inováciám

„Inovácie a alternatívne technológie sú dlhodobo pre nás kľúčové. Aj preto sa nebránime zaujímavým službám, ktoré zlepšujú užívateľskú skúsenosť našich zákazníkov,“ hovorí Petr Šedivec, generálny riaditeľ spoločnosti Philip Morris Slovensko, ktorá už viac ako 20 rokov investuje do výskumu a vývoja lepších, bezdymových riešení. Tie majú ponúknuť dospelým fajčiarom, ktorí nevedia alebo nechcú prestať fajčiť, menej rizikové alternatívy ku klasickým cigaretám.

A okrem toho aj inovatívne služby, akou je napríklad bezdymový taxík. „Sme radi, že práve Bratislava sa stala prvou metropolou Európy, v ktorej sa nám podarilo spustiť túto unikátnu službu. Špeciálne označené a upravené IQOS FRIENDLY taxíky prinášajú benefit pre tých, ktorí sa rozhodli pre menej rizikovú alternatívu a berú väčší ohľad na svoje zdravie i svoje okolie,“ spresňuje dôvody spolupráce P. Šedivec.

Prvá doplnková HOPIN služba

V úvodnej, pilotnej fáze cez leto, bude v uliciach hlavného mesta premávať niekoľko desiatok bezdymových taxíkov. „IQOS FRIENDLY taxíky sú novou doplnkovou alternatívou k ďalším HOPIN službám, ktorú si môžu zákazníci dobrovoľne zvoliť. Počas letných mesiacov budeme túto novú službu nastavovať a testovať tak, aby sme mohli od jesene prejsť na model, s ktorým budú naši zákazníci spokojní a budú ho môcť využiť aj v iných mestách na Slovensku, kde pôsobíme,“ hovorí Richard Lörincz, generálny riaditeľ spoločnosti HOPIN.

Využiť túto novinku môžu nielen Bratislavčania, ale aj domáci i zahraniční návštevníci a turisti, ktorí si stiahnu HOPIN aplikáciu. Dospelí zákazníci si môžu priamo v nej zvoliť možnosť objednať si IQOS FRIENDLY taxíky, ktoré sú zároveň špeciálne označené ikonkou. Každý IQOS FRIENDLY taxík má zároveň jasné označenie ako na dverách auta, tak aj v jeho interiéri. Zároveň výbavu všetkých taxíkov tvoria dózy na odkladanie použitých náplní, nabíjačkami na zariadenie IQOS a tiež originálnou vôňou, ktorá pasažierom spríjemní cestu. Napríklad v prípade objednania takéhoto taxi omylom, zákazník si ho bude môcť bez problémov zrušiť a objednať iný.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR
Back to top button