Cestná doprava

Eurowag: Karty, s ktorými vybavíte palivo, mýto aj služby

Tankovacia, palivová karta je nástroj, ktorý dopravné firmy využívajú na pohodlnú platbu za pohonné hmoty a ďalšie služby spojené s prevádzkou vozového parku, najčastejšie za mýto. Eurowag má v ponuke hneď štyri karty.

Platobné služby spojené s tankovaním stáli pri zrode spoločnosti Eurowag v roku 1996 a vďaka 25-ročnej histórii dnes patrí medzi najsilnejších hráčov v tejto oblasti v Česku i na Slovensku. Za tú dobu služby spoločnosti Eurowag využilo 250 000 vodičov.

Karty pre všetky potreby

Pre začínajúcich alebo menších dopravcov má Eurowag v ponuke kartu Easy. „Tento typ karty je tzv. prepaid, teda predplatená, a funguje na rovnakom princípe ako predplatené karty u mobilných operátorov. Majiteľ firmy pred cestou nabije svoj účet na určitú sumu, najjednoduchšie on-line, a vodič potom môže kartu použiť pri tankovaní v 25 európskych krajinách,“ vysvetľuje Lucie Ščučinská zo spoločnosti Eurowag. Vlajkovou loďou spoločnosti je ale karta One určená pre stredných a veľkých dopravcov. One prináša možnosť čerpania paliva s platbou na faktúru až do výšky dohodnutého finančného limitu. Tankovanie v domácej krajine Eurowag účtuje väčšinou v lokálnej mene, zvyšok v eurách. „Zároveň ale poskytujeme službu currency exchange, kde si pomerne jednoducho môžu klienti vygenerovať faktúry a konvertovať na menu, ktorú potrebujú,“ opisuje Lucie Ščučinská.

Tretia palivová karta Vector je určená pre špedičné firmy a ich zákazníkov. Ako šikovný spôsob na platenie služieb (servis, pokuty, odťahová služba a omnoho viac), slúži bezkontaktná co-brandová karta Eurowag Mastercard v predplatenom režime. Okrem bezpečných bezhotovostných platieb je možné s touto kartou vybrať hotovosť z bankomatu alebo platiť na internete a zároveň vám umožní udržať si kontrolu nad všetkými výdavkami, ktoré vodiča stretnú na ceste. Zaobstaraním kariet Eurowag získate navyše možnosť popri palive platiť aj mýto v 24 európskych krajinách a vo vybraných tuneloch (napríklad Fréjus, Liefkenshoek, Herren, Mont Blanc a Warnow).

Safety first

Palivové karty Eurowag sú primárne chránené pomocou PIN-u. Ďalšou úrovňou ochrany je uzamknutie karty a jej krátkodobé aktivovanie užívateľom pred tankovaním. V spolupráci s integrovaným riešením telematiky a mýta nazývaným EVA sú karty chránené funkciou Fuel Guard, keď po spárovaní konkrétnej palivovej karty s palubnou jednotkou dochádza pri autorizácii transakcie k automatickému overovaniu prítomnosti karty a polohy vozidla na rovnakom mieste a v rovnakom čase.

Spolupráca s Benzinou aj EuroOil

Veľkou prednosťou kariet Eurowag je široká akceptačná sieť v Európe, zložená z takmer 10 000 čerpacích staníc. V Česku možno kartami EW zaplatiť na približne 550 miestach vrátane vybraných staníc siete Benzina Plus (Unipetrol), EuroOil (Čepro) alebo F1 (TopTank) a, samozrejme, aj vo vlastných truckparkoch. K existujúcim siedmim (z toho štyri s obsluhou a obchodom – v Rozvadove, Ústí nad Labem, Chebe a Modleticiach, kde je navyše aj umývacia linka; a tri samoobslužné v Benešove, Ostrovačiciach a Brne) už čoskoro pribudne ďalší v Kozomíne, v tesnej blízkosti diaľnice D8.

Truckparky s logom Eurowag ale vodiči nájdu aj v zahraničí, a to na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Rakúsku alebo v Španielsku. Na Slovensku možno kartami zaplatiť na takmer 220 miestach. Aktuálny zoznam všetkých akceptačných miest vrátane vlastných Eurowag truckparkov nájdete na webových stránkach alebo v mobilnej aplikácii Eurowag, kde sú aj aktuálne ceny za PHM. Zákazníci môžu podľa krajín tankovať za týždenné, denné alebo totemové ceny, zvýhodnenia sa odvíjajú od množstva natankovaného paliva.

CNG i LNG

Eurowag tiež reaguje na vzrastajúcu obľubu alternatívnych palív medzi dopravcami. „Našimi kartami možno platiť aj na 71 LNG a 65 CNG staniciach v Európe. Ich počet ale neustále zvyšujeme,“ potvrdzuje Lucie Ščučinská a zároveň dodáva, že Eurowag plánuje výstavbu aj piatich vlastných LNG staníc na našom území v blízkosti hlavných ťahov.

Vratky a refundácie bez čakania

V súvislosti s tankovaním a platením mýta dokáže Eurowag vo vybraných krajinách zabezpečiť vrátenie DPH či spotrebnej dane. Buď si zákazník počká niekoľko týždňov až mesiacov, výnimočne to môže trvať aj niekoľko rokov, alebo môže využiť službu Net Invoicing/APEDA. „Vďaka službe označovanej ako financovaná refundácia dopravcu nemusí čakať na zaslanie peňazí od príslušného finančného alebo colného úradu. My mu je predfinancujeme a následne ich od úradu získame,“ popisuje princíp Lucie Ščučinská zo spoločnosti Eurowag. Vratky možno získať nielen za faktúry od Eurowag, ale aj za faktúry tretích strán.

Nový portál

V priebehu prvej polovice tohto roka Eurowag sprístupní nový klientsky portál. Jeho hlavnou výhodou bude lepšia práca s faktúrami a transakciami. Postupne sa pripravujú aj ďalšie vylepšenia, ako nový manažment kariet, vyhľadávanie v akceptačnej sieti čerpacích staníc a mnoho ďalších. Nový portál bude mať aj vyššiu úroveň bezpečnosti tým, že každý užívateľ bude mať vlastný prístup a práva podľa svojej pozície vo firme.

Zdroj
transport.sk
Editor
EUROWAG

Prečítajte si aj

Back to top button