Cestná doprava

Obchvat obcí Malokarpatska má zlepšiť dopravu

Obchvat obcí Malokarpatska má zlepšiť dopravu. Nový cestný obchvat obcí Malokarpatska, ktorý má zlepšiť dopravu v Bratislavskom kraji i prepojenie so susedným Trnavským krajom, plánujú otvoriť na jeseň. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

„Cesty v Bratislavskom kraji patria k najvyťaženejším na celom Slovensku. Po úzkych regionálnych cestách prúdi porovnateľný počet áut ako na diaľnici D1 v Prešovskom či Košickom kraji. Nadmernou intenzitou dopravy trpia tiež obyvatelia obcí,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba. Obchvat má presmerovať tranzitnú dopravu mimo zastavaných území. To by malo zmenšiť kolóny, znížiť objem emisií v obciach a skrátiť cestovný čas.

„Už prvá etapa obchvatu významne pomôže najmä Chorvátskemu Grobu, Slovenskému Grobu či Vajnorom. Aby sme však pocítili efekt celého projektu naplno, je potrebné postaviť celý obchvat,“ skonštatovala podpredsedníčka BSK Alžbeta Ožvaldová.

Nový obchvat spojí diaľničnú križovatku Triblavina s cestou III/1059 medzi Chorvátskym Grobom a miestnou časťou Čierna Voda. Napriek tomu, že v stavebnej oblasti sa našiel archeologicky významný nález, stavebné práce by mali byť ukončené v plánovanom harmonograme. BSK pripravuje ďalšie etapy výstavby obchvatu v smere na Pezinok a Modru. Aktuálne prebieha spracovanie technickej štúdie trasovania v úseku Svätý Jur – Pezinok – Modra – Dubová.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASRFoto: bratislavskykraj.sk

Prečítajte si aj

Back to top button