Cestná doprava

Do kampane Do práce na bicykli 2020 sa stále dá prihlásiť

Registrácia do národnej kampane s názvom Do práce na bicykli pokračuje pre samosprávy až do 18. augusta.

Dvoj- až štvorčlenné družstvá sa môžu prihlásiť až do 7. septembra. Siedmy ročník obľúbenej kampane sa musel tento rok pre koronavírus presunúť z tradičného májového termínu na september.

„Som rád, že v uplynulých mesiacoch vidíme v uliciach viac cyklistov, či využívajúcich ekologické formy dopravy. Paradoxne k tomu prispel aj koronavírus, pre ktorý boli ľudia doma a výrazne sa znížil počet áut na cestách. Túto situáciu by sme chceli využiť a prijať opatrenia na zvýšenie bezpečnosti pre cyklistov a samozrejme spropagovať nemotorový spôsob dopravy. Prospejeme tým nielen svojmu zdraviu, peňaženke a prírode, ale utuží to aj naše sociálne kontakty s okolím“, povedal minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Aj tento rok budú počas celého septembra 2 až 4-členné súťažiace tímy jazdiť do práce na bicykli s cieľom podporiť rozvoj cyklistickej dopravy vo svojom meste a obci. Budú tým zároveň apelovať na svojich volených zástupcov, aby im vytvárali podmienky pre budovanie bezpečnej infraštruktúry, ako aj na svojich zamestnávateľov, aby im v zamestnaní vytvorili miesto pre odkladanie bicyklov, šatne a sprchy a pod.

Vyhlasovateľom kampane Do práce na bicykli je Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Zámerom je podporiť myšlienku denného dochádzania do zamestnania či za vzdelávaním ekologickou formou dopravy, predovšetkým bez použitia osobného automobilu.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button