Logistika a skladovanie

Kuehne+Nagel a Moderna uzatvorili dohodu o distribúcii vakcín COVID-19

Biotechnologická spoločnosť Moderna a globálna logistická spoločnosť Kuehne+Nagel oznámili, že sa dohodli na uzavretí medzinárodnej spolupráce pri distribúcii a skladovaní vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Kuehne+Nagel bude podporovať celosvetovú distribúciu dávok vakcín z medzinárodného dodávateľského reťazca spoločnosti Moderna v Európe.

Distribúcia zahŕňa dodanie vakcíny na trhy v Európe, Ázii, Blízkom východe, Afrike a do častí Ameriky. „Sme hrdí na to, že nás spoločnosť Kuehne+Nagel podporí pri distribúcii vakcín občanom na celom svete. Po udelení potrebných povolení je toto ďalší krok k zvládnutiu pandémie,“ hovorí Dan Staner, viceprezident Moderna pre región Európy, Blízkeho východu a Afriky.

Dohoda zahŕňa skladovanie a distribúciu vakcíny z farmaceutického centra spoločnosti Kuehne+Nagel v Európe. Kuehne+Nagel využije svoju sieť s viac ako 230-timi prevádzkami na celom svete na distribúciu vakcín cestnou a leteckou prepravou. Len v Európe prevádzkuje spoločnosť vlastnú flotilu viac ako 200 vyhradených farmaceutických vozidiel. Vo všetkých fázach prepravy a skladovania sa zachováva integrita produktu pri požadovanej teplote, mínus 20 stupňov Celzia.

Robert Coyle, viceprezident pre segment firiem farmaceutického priemyslu a zdravotníctva spoločnosti Kuehne+Nagel komentuje: „Týmto verejným vyhlásením preberáme zodpovednosť za distribúciu vakcíny proti ochoreniu Covid-19 Moderna po celom svete. Celé desaťročia sme investovali do našej siete a nášho globálneho tímu odborníkov – a teraz,
keď na tom záleží najviac, sme pripravení.“
Dcérska spoločnosť pre logistiku klinických štúdií spoločnosti Kuehne+Nagel, QuickSTAT, je tiež neoddeliteľnou súčasťou dodávateľského reťazca vakcín spoločnosti Moderna a podporovala ju vo fáze II a fáze III klinických štúdií v Spojených štátoch amerických. Kuehne + Nagel tiež podpísala zmluvu so samosprávou v najľudnatejšom nemeckom štáte Severné Porýnie-Vestfálsko na lokálne skladovanie a finálnu distribúciu vakcín.

Zdroj
transport.sk
Editor
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button