Logistika a skladovanie

Riaditeľ Českej pošty Kratina končí vo funkcii

Generálny riaditeľ Českej pošty (ČP) Karel Kratina odchádza 30. septembra z funkcie. Dôvodom je ostrá kritika, ktorú vyvolal jeho plán zrušiť v 178 menších obciach poštové pobočky. Informuje o tom dnes český denník Právo. Podľa Zdenka Zajíčka z ministerstva vnútra ešte nie je rozhodnuté, kto Kratinu vo funkcii vystrieda.
 

Kratina, ktorý má 57 rokov, šéfoval Českej pošte štyri roky. "Pri aktuálnom hospodárskom výsledku takmer 1,5 miliardy Kč (1,89 miliardy Sk) dosahuje ČP najlepšie ekonomické výsledky za celý čas svojej existencie. Po prijatí nepopulárnych krokov v rámci vnútornej transformácie je to stabilizovaný podnik. V tejto situácii považujem svoju misiu za ukončenú," uviedol Kratina vo svojom vyhlásení.
ČP má celkovo 3387 pobočiek. Plán na zrušenie tých neefektívnych je súčasťou strednodobej stratégie, ktorú tento rok na jar schválilo ministerstvo vnútra ako zakladateľ ČP. Podľa tejto stratégie sa Česká pošta v júni 2009 zmení na akciovú spoločnosť a vylúčený nie je ani jej predaj strategickému investorovi.

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button