Správy | Aktuality | Témy

Scania otvára v Žiline najmodernejší servis na Slovensku

Scania otvára v Žiline najmodernejší servis na Slovensku. Spoločnosť Scania Slovakia s.r.o. modernizuje svoju servisnú sieť a v Žiline otvára nové servisné stredisko, najmodernejšie svojho druhu na celom Slovensku.

„Našim zákazníkom chceme prinášať stále lepšie a lepšie služby. Preto sme sa rozhodli presťahovať sa v Žiline z už nevyhovujúcich priestorov do nových. Nový servis v areáli CT Park pri žilinskom letisku ponúkne výrazne lepšie podmienky na opravu áut aj odpočinok vodičov,“ hovorí riaditeľ Scania Slovensko Jozef Kozub.

Nová budova má plochu 2400 m2, z čoho je viac ako 1300 m2 určené priamo na opravy vozidiel. K dispozícii je osem servisných pozícií, diagnostická hala a špeciálne zariadenia na vyrovnávanie rámov havarovaných ťahačov i návesov. Pripravená je tiež školiaca miestnosť aj pre študentov pripravujúcich sa na povolanie mechanika. V okolí servisu je navyše 12 000 m2 odstavných plôch pre vozidlá čakajúce na odovzdanie zákazníkovi alebo servis.

Okrem toho je servis v Žiline plne pripravený na servis vozidiel poháňaných skvapalneným alebo stlačeným zemným plynom (LNG, CNG) a v budúcnosti sa tu budú môcť opravovať elektrické modely Scania. Rovnako ako ostatné servisy na Slovensku bude aj nový servis v Žiline otvorený sedem dní v týždni. Pre vodiča je pripravená komfortná miestnosť s možnosťou odpočinku počas servisu jeho vozidla a nechýbajú ani sprchy. „Pre nový žilinský servis sme zvolili strategické umiestnenie na križovatke cestných ťahov na Poprad, Poľsko,. českú Ostravu, a Bratislavu. Vodiča určite poteší aj komfortný príchod po širokej komunikácii,“ opisuje Jozef Kozub.

Scania otvára v Žiline najmodernejší servis na Slovensku

Budova najmodernejších štandardov

Nové servisy spoločnosti Scania sú vždy budované tak, aby plnili najprísnejšie požiadavky na udržateľnosť. Firma sa napokon zaviazala, že do roku 2025 zníži emisie z vlastnej prevádzky oproti roku 2015 o polovicu. V prípade nového servisu v Žiline to znamená, že budova je vybavená účinnými tepelnými čerpadlami a je pripravená na inštaláciu solárnych panelov, ktoré by sa na jej streche mali objaviť ešte počas tohto roku. Nízku emisnú stopu zabezpečuje aj to, že spoločnosť má po celom Slovensku zazmluvnené dodávky výhradne zelenej elektriny. Inštalácia solárnych panelov teda pomôže väčšej energetickej sebestačnosti budovy.

Dôkazom udržateľnosti servisu v Žiline je aj certifikácia BREEAM, ktorá hodnotí udržateľnosť budov, čo sa týka energetickej náročnosti, a aj s ohľadom na použité materiály, zdravie pracujúcich alebo nakladanie s vodou a odpadmi. Energetický štítok zaraďuje nový servis do mimoriadne úspornej kategórie A.
„Žilina je aktuálne naším najmodernejším a najudržateľnejším servisom na celom Slovensku. Verím, že výsledok ocenia všetci: naši zákazníci, zamestnanci aj ľudia a príroda v okolí,“ uzatvára Jozef Kozub.

Editor
Peter Magerčiak

Prečítajte si aj

Back to top button