Motorizmus

Red Dot Award 2024: PEUGEOT E-3008 je víťazom

Red Dot Award 2024: PEUGEOT E-3008 je víťazom. PEUGEOT opäť získal ocenenie Red Dot Award za vynikajúci dizajn. Nový PEUGEOT E-3008 zaujal medzinárodnú od-bornú porotu zloženú z 39 porotcov v kategórii „Produktový dizajn“ svojou dynamickou siluetou fastbacku, novou moder-nizovanou prednou časťou a detailnými prvkami.

Aj jeho predchodca, model PEUGEOT 3008, získal v roku 2017 toto ocenenie. Je to už deviatykrát, čo značka PEUGEOT získala prestížne ocenenie za dizajn RED DOT AWARD.

„Som potešený, že nový dizajn modelu PEUGEOT E-3008 získal ocenenie Red Dot Design Award. PEUGEOT E-3008 kom-binuje vynaliezavosť a húževnatosť značky PEUGEOT E-3008 stelesňuje všetky hodnoty značky s levom. Znovuzrodenie modelu PEUGEOT 3008 znamenalo modernizáciu jeho imidžu spojenú s harmonizáciou dynamického dizajnu a s optimálnou efektivitou pomocou siluety fastbacku. Toto ocenenie dokazuje, že kreativita nášho tímu sa vyplatila.“

Matthias Hossann, riaditeľ dizajnu značky PEUGEOT.

Nová predná časť, plávajúci spjler a kvalitné moderné prvky

PEUGEOT E-3008 vyniká novým, moderným a efektívnym dizajnom exteriéru. Chrómové komponenty boli odstránené v pro-spech lakovaných: Meteor Grey na prednom a zadnom nárazníku, Orbital Black na krytoch zrkadiel a spodnej časti. Pre PEUGEOT E-3008 bola navrhnutá nová predná časť, ktorá zahŕňa kompletný redizajn svetlometov a masky chladiča sústre-denej okolo znaku PEUGEOT. Farebný gradient tieto prvky hladko integruje do karosérie.

Kompaktné svetlomety s novou tech-nológiou Pixel LED (štandard pre GT) sú umiestnené v štíhlom, štýlovom obložení a automaticky prispôsobujú svetelný lúč podmienkam vozovky, čím zabezpečujú optimálnu viditeľnosť. Mačkovité línie modelu PEUGEOT E-3008 odrážajú vyvážené rozmery vozidla, ktoré je jedným z najkompaktnejších v kategórii plne elektrických SUV segmentu C a zároveň ponúka dostatok priestoru pre cestujúcich a batožinu.

Red Dot Award 2024: PEUGEOT E-3008 je víťazom

Najpredávanejší model ikonickej značky s levom vyniká dizajnom SUV fastback: tradičná línia hatchbackov bola modernizovaná „plávajúcim“ spojlerom, ktorý posilňuje siluetu karosérie a optimalizuje aerodynamiku. Veľkorysá zadná časť nového modelu PEUGEOT E-3008 sa vyznačuje dynamickým dizajnom, ktorý je zvýraznený svetelným podpisom s tromi pazúrmi. Nový PEUGEOT E-3008 je k dispozícii v novej farbe Obsession Blue s jemnou reflexnou kvalitou. Tiež aj vo farbách Ingaro Blue, Okenite White, Perla Nera Black, Artense Silver a Titanium Grey.

Nový PEUGEOT E-3008 je prvým modelom značky, ktorý je vybavený novým PEUGEOT Panorama i-Cockpit®. Plávajúci 21-palcový HD zakrivený panoramatický displej vytvára vzrušujúci a sofistikovaný vizuálny efekt na palube a integruje digitálny prístrojový panel a veľkú centrálnu dotykovú obrazovku. Náladové LED osvetlenie je možné prispôsobiť pomocou ôsmich rôznych farieb a odráža sa v elegantnom dekoratívnom obložení z pravého hliníka, ktoré sa tiahne cez palubnú dosku a dvere.

Ocenenie Red Dot Award 2024

V roku 2024 boli produkty prihlásené zo 60 krajín hodnotené v 51 súťažných kategóriách. Členovia poroty udelili ocenenie „Red Dot“ alebo „Red Dot: Best of the Best“ na základe štyroch kvalít dobrého dizajnu, ako aj príslušného sociálno-kultúrneho zá-zemia, profesionálneho zamerania a odborných znalostí v oblasti dizajnu. Výrobky neboli posudzované vo vzájomnej konkuren-cii, ale na základe ich individuálnych kvalít.

Editor
Peter Magerčiak

Prečítajte si aj

Back to top button