Logistika a skladovanie

Prestížne ocenenie Red Dot Award pre Jungheinrich

Prestížne ocenenie Red Dot Award pre Jungheinrich. Elektrický nízkozdvižný vozík ERE 225i od spoločnosti Jungheinrich získal ocenenie Red Dot Design Award v nemeckom Essene.

ERE 225i zaujal porotu svojím výnimočným dizajnovým konceptom. Ten vďaka plne integrovanej kompaktnej lítium-iónovej batérii predstavuje unikátnu kombináciu obratnosti, bezpečnosti, komfortu a udržateľnosti. Red Dot Award je v krátkom čase druhým ocenením tohto druhu pre ERE 225i. Elektrický nízkozdvižný vozík už v máji vyhral cenu iF Design Award.

Vďaka lítium-iónovej batérii plne integrovanej do podvozku nízkozdvižného vozíka je ERE 225i o 270 mm kratší ako predchádzajúci model. Výrazne to znižuje jeho polomer otáčania. Vodiči ťažia z lepšej manévrovateľnosti, ktorá umožňuje bezpečnú prepravu aj v tých najtesnejších priestoroch. Pevné bočné kryty tiež poskytujú optimálnu ochranu zaisťujúcu vysoký pracovný komfort.

Prestížne ocenenie Red Dot Award pre Jungheinrich

„Cieľom nášho produktového dizajnu je, aby boli najdôležitejšie atribúty vozidla priamo rozpoznateľné a zrozumiteľné. Hlavné funkčné vlastnosti ako kompaktnosť, odolnosť, bezpečnosť a obratnosť sa odrážajú aj na vizuálnej stránke a svojím dizajnom jednoznačne preukazujú, na čo sa môžu zákazníci Jungheinrich pri tomto nízkozdvižnom vozíku spoľahnúť,“ hovorí Andreas Knie zo spoločnosti Jungheinrich.

„Sme veľmi radi, že sme s ERE 225i získali toto renomované ocenenie za dizajn. Je to nielen povzbudzujúce ocenenie pre nás ako dizajnérsky tím, ale aj ocenenie a motivácia pre každého, kto sa podieľal na vzniku tohto produktu.“

ERE 225i je s prehľadom najkompaktnejší vozík vo svojej triede. Ako súčasť Jungheinrich POWERLiNE je ERE 225i až do dodania zákazníkovi úplne CO2 neutrálny. Čím podstatnou mierou prispieva k udržateľnej intralogistike v sklade.

Od roku 1955 sa v rámci ocenenia Red Dot Award za produktový dizajn každoročne vyberajú najlepšie a najinovatívnejšie produkty sveta vo viac ako 50 kategóriách. Medzinárodná porota zložená z nezávislých odborníkov v oblasti dizajnu, vedy a žurnalistiky každoročne vyberá spomedzi niekoľkých tisícov prihlásených produktov tie, ktoré vynikajú svojou kvalitou dizajnu.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button