Logistika a skladovanie

Vozík Jungheinrich ERD 220i získal ocenenie Red Dot Award

Nový elektrický vysokozdvižný vozík na dvojúrovňové nakladanie ERD 220i od spoločnosti Jungheinrich získal ocenenie Red Dot Design Award a bol označený ako „najlepší z najlepších“.

Vozík, ktorý je vďaka novej koncepcii lítiovo-iónovej batérie o asi 25 percent kratší ako jeho predchodca, si porotu získal svojou inovatívnosťou a priekopníckym dizajnom. Jeho kompaktný dizajn v kombinácii s pokročilou technológiou a vysokou mierou funkčnosti z neho podľa názoru poroty robí ukážkový príklad pokroku v segmente paletových vozíkov.

Andreas Knie, priemyselný dizajnér spoločnosti Jungheinrich, hovorí: Dobrý produktový dizajn reaguje na konkrétne potreby zákazníkov a pomáha tvoriť účinné riešenia. Pri ERD 220i sa kompaktné rozmery, intuitívne ovládanie, obratnosť a bezpečnosť neustále navzájom dopĺňajú bez toho, aby muselo dochádzať ku kompromisom.

Pre obsluhu je tu ergonomické, univerzálne a bezpečné sedadlo vodiča a výrazne zredukované rozmery umožňujú viac priestoru pri manévrovaní v sklade.

Namiesto osadenia veľkej batérie medzi rám a vidlicu, ako tomu bolo v minulosti, použila spoločnosť Jungheinrich v ERD 220i dva batériové moduly umiestnené v podvozku vozíka. Odstránenie ťažkého bloku batérie prinieslo výrazné zlepšenie výkonu vozíka.

Ušetrené miesto tak umožňuje ponúkať vozík s plošinou v dvoch rozmerových variantoch bez toho, aby bola negatívne ovplyvnená kompaktnosť či manévrovateľnosť. Obe plošiny majú pevné bočné ochranné panely po troch stranách a umožňujú bezpečné jazdenie a pohodlné státie.

ERD 220i je zároveň najkompaktnejším vozíkom vo svojej kategórii s L2 rozmerom iba 1 065 mm, vďaka čomu je jeho polomer otáčania menší ako dva metre. Je tak možné veľmi presné manévrovanie aj v úzkych priestoroch a zvyšuje sa užitočná plocha skladu.

Ocenenie Red Dot Award za produktový dizajn sa od roku 1955 každoročne udeľuje najlepším a najinovatívnejším produktom z celého sveta vo viac ako 50 kategóriách. Porota zložená z nezávislých dizajnérov, profesorov dizajnu a novinárov každoročne z tisícov prihlásených vyberá produkt, ktorý vyniká kvalitou svojho dizajnu.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button