Letecká doprava

Odbory opäť posunuli rozhovory o záchrane Alitalie

Odbory Alitalie a skupina talianskych investorov odložili rozhovory o záchrane leteckej spoločnosti po tom, ako zástupcovia odborov informovali o "neprekonateľných komplikáciách". Rozhovory však chcú obnoviť ešte dnes v neskorších hodinách a pokúsiť sa o dohodu.
  

"Urobíme dnes v neskorších hodinách ešte ďalší pokus," oznámili odbory a investori v spoločnom vyhlásení. Dohodu v súčasnej podobe odmietajú najmä piloti a palubný personál, ktorí nesúhlasia s prepustením vyše 3000 zamestnancov a škrtaním platov. Viacerí piloti a ďalší zamestnanci protestovali vo štvrtok v Ríme pred ministerstvom práce a Alitalia musela zrušiť 50 letov.
Minister práce Maurizio Sacconi však novinárov informoval, že "stav rozhovorov núti vládu obávať sa najhoršieho".
Obe strany sa mali dohodnúť už vo štvrtok, Sacconi potom predĺžil rozhovory do dnešného dňa, aj keď pôvodne len do rána. Napriek tomu sa rozhovory predlžujú, už aj preto, že v prípade neúspechu rozhovorov Alitalia definitívne končí.
Správca konkurznej podstaty už varoval, že ak sa nedohodnú, aktíva Alitalie nechá zlikvidovať. Na otázku novinárov, či správca Augusto Fantozzi odštartuje masové prepúšťanie v spoločnosti, Sacconi odpovedal, "určite áno, inú možnosť ani nemá, keďže to je jeho povinnosť".

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button