Cestná doprava

Tata Group bude v Európe vyrábať batérie

Tata Group bude v Európe vyrábať batérie. Majiteľ automobilky JLR bude vyrábať batérie pre elektromobily v Európe.

Najstarší indický konglomerát Tata Group, vlastník Tata Motors, plánuje v Európe založiť výrobu batériových článkov pre elektrické vozidlá (EV). Chce tak urýchliť prechod svojej britskej dcérskej automobilky Jaguar Land Rover (JLR) na autá na batérie.

Jaguar Land Rover a Tata Motors budú hlavnými zákazníkmi závodu, ktorý bude predávať batériové články na širšom trhu, povedal finančný riaditeľ Tata Motors PB Balaji v rozhovore pre médiá na výstave India Auto Expo, ktorá sa koná tento týždeň v Naí Dillí. „Máme dobre pokryté výrobné plány pre batérie, ale budeme potrebovať, aby sa do Európy dostala určitá kapacita výroby článkov,“ vyhlásil.

Tata Group bude v Európe vyrábať batérie

Tata dokončuje plány a čoskoro oznámi podrobnosti, uviedol, pričom odmietol zverejniť umiestnenie výroby a časový rámec. Pôjde o „veľa investícií“, dodal bez toho, aby to upresnil. Nové zariadenie bude vyrábať dve chemické látky, fosforečnan lítno-železitý pre elektromobily Tata Motors a nikel-mangán-kobaltovú batériu pre indickú automobilku, ako aj Jaguar Land Rover, povedal Balaji.

Plán by mal spoločnosti pomôcť lepšie kontrolovať kritické časti dodávateľského reťazca, ktorý počas pandémie ochorenia COVID-19 zápasil s problémami s prerušením dodávok. Tata Motors a Jaguar Land Rover profitujú z toho, že sú súčasťou väčšieho ekosystému, dodal finančný riaditeľ.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button