Cestná doprava

Systém na D1 bude vyhodnocovať pracovná skupina aj s mestom Bratislava

Pracovná skupina aj s účasťou hlavného mesta Bratislava bude priebežne vyhodnocovať a analyzovať fungovanie systému líniového riadenia dopravy, ktoré Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila na úsekoch bratislavskej D1.

Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková s tým, že sa na tom zhodlo vedenie NDS po stretnutí s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom.

„Benefitom a obrovským prínosom líniového riadenia dopravy, ktoré sme spustili na úsekoch bratislavskej D1, je predovšetkým správne, včasné a efektívne vyhodnotenie všetkých nástrah, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť a plynulosť dopravy na obchvate,“ zdôraznila Žgravčáková.

Na stretnutí s primátorom bola podľa jej slov otvorená aj problematika hroziaceho havarijného stavu zjazdových vetiev mosta Lanfranconi. Tie sú totiž v správe a majetku magistrátu, nie NDS. „Mesto sme upozornili na dôležitý fakt, že v prípade neriešenia tohto stavu a odďaľovania rekonštrukcie zo strany magistrátu hrozí kolaps dopravy, a preto podávame pomocnú ruku pri zabezpečení realizácie opravy zjazdov z mosta Lanfranconi,“ dodala.

Primátor pri zavedení nového systému vyjadril tiež obavy z možného obmedzenia až vylúčenia bratislavskej MHD z diaľničného obchvatu. „Som rád, že NDS aj Ministerstvo dopravy a výstavby SR zastávajú rovnaký názor ako mesto, že prístup MHD na obchvat musí byť trvalo zachovaný, nakoľko vylúčenie MHD z obchvatu by znamenalo obrovské časové straty pre cestujúcich a pre niektoré linky neexistuje logická alternatíva,“ skonštatoval na sociálnej sieti Vallo.

Hlavné mesto podľa neho zároveň podporuje snahy ministerstva a diaľničnej spoločnosti o rozšírenie siete protihlukových zábran pozdĺž niektorých diaľničných úsekov v Bratislave. Tie predstavujú podľa jeho vyjadrení mimoriadnu hlukovú záťaž pre obyvateľov mesta.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button