Cestná doprava

Obnova cesty na Poľanu nad Detvou v nedohľadne

Obnova cesty na Poľanu nad Detvou v nedohľadne. Zatiaľ nie je známe, kedy sa začne plánovaná rekonštrukcia asfaltovej cesty na Poľanu nad Detvou. 

Cestu má vo vlastníctve štátny podnik Lesy SR. Jeho hovorkyňa Marína Debnárová potvrdila, že stále čakajú na vyhlásenie výzvy z Programu rozvoja vidieka. V nej sa chcú uchádzať o prostriedky na financovanie tejto akcie. „Sú vybavené súhlasné stanoviská stavbou dotknutých strán s uskutočnením stavby a stavebné povolenie,“ podotkla. Vypracovaná je aj projektová dokumentácia na rekonštrukciu asfaltovej cesty. „Jej celková dĺžka je 9495 metrov,“ objasnila s tým, že to bude kompletná rekonštrukcia vozovky i zvodidiel.

Pripomenula tiež, že cenu za zhotovenie diela určia na základe verejnej súťaže. „Pred súťažou sa určí predpoklad hodnoty zákazky na základe aktualizovania rozpočtu projektantom na aktuálne ceny stavebných prác a materiálov v čase, keď sa bude konať verejná súťaž,“ vysvetlila.

Obnova cesty na Poľanu nad Detvou v nedohľadne

Asfaltová cesta, ktorá je v súčasnosti v havarijnom stave, slúži pre vodičov, ktorí sa chcú autom dopraviť k horskému hotelu Poľana. Ten síce v súčasnosti nefunguje, prichádza však k nemu čoraz viac turistov, cyklistov a rodín s deťmi. Po ceste prichádzajú aj návštevníci, ktorí chcú vidieť vodopád Bystrô. Táto národná prírodná pamiatka patrí k najväčším vodopádom vo vulkanitoch Západných Karpát, skalná stena presahuje výšku 23 metrov.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button