Cestná doprava

Nový dopravca na trati Bratislava – Komárno

Nový dopravca na trati Bratislava – Komárno. Nový dopravca na železničnej trati Bratislava – Komárno by mohol byť známy v lete tohto roka.

Uviedol to odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR. Súčasne je v príprave aj harmonogram liberalizácie železničnej osobnej dopravy na desať rokov, ktorý by mal byť predstavený tento rok. Pre trať Bratislava – Komárno sa aktuálne uskutočňuje vypracovanie ponúk, záujemcovia sa môžu hlásiť do 30. mája 2022.

„Keďže súťaž ešte prebieha, ich počet ani mená až do ukončenia procesu nebudeme zverejňovať. Nový dopravca bude známy po 30. júni 2022, keďže plynie jednoročná lehota od oznámenia v úradnom vestníku EÚ,“ priblížil odbor komunikácie rezortu dopravy. Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) už skôr vo videu na sociálnej sieti uviedol, že je tam „päť alebo sedem uchádzačov, ktorí vyzerajú, že dajú ponuku“.

Rezort dopravy chce zároveň pripravovať ďalšie celky železničných tratí na liberalizáciu. A tiež chystá harmonogram liberalizácie železničnej osobnej dopravy na desať rokov. „Liberalizáciu železničnej dopravy rieši pracovná skupina. Tá už vypracovala metodiku na to, ako a v akom čase sa budú súťažiť dopravcovia na vybrané traťové celky,“ skonštatovalo MDV. Dôležitý bude najmä ekonomický prínos, vysoká kvalita služieb a spokojnosť zákazníkov. Harmonogram chce rezort dopravy predstaviť počas tohto roka. A rovnako tak v európskom vestníku chce oznámiť aj prvé traťové celky, ktoré pôjdu do súťaže.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button