Logistika a skladovanie

cargo-partner rozširuje ponuku leteckých charterov

Pokrok v celosvetovom vakcinačnom úsilí a súčasný prudký nárast dopytu po spotrebnom tovare sa premietajú do zvýšených požiadaviek na dopravu.

V dôsledku napätej situácie na trhu s námornou dopravou a na železnej hodvábnej ceste hľadajú spoločnosti alternatívne dopravné riešenia na zachovanie svojich dodávateľských reťazcov. Napriek kapacitným obmedzeniam v leteckej preprave ponúka cargo-partner svojim zákazníkom týždenné charterové lety z Ázie do Európy a nedávno rozšíril svoj úspešný charterový program. K existujúcej sieti pribudli ďalšie destinácie.

Dodatočné charterové spojenia medzi Čínou a Európou

Oživenie globálnej ekonomiky je v plnom prúde a priemyselná výroba opäť naberá na obrátkach. Hlavnou hybnou silou tohto vývoja je predovšetkým súkromná spotreba, ale aj automobilový priemysel, high-tech a maloobchod. Aby pomohla zákazníkom udržať ich dodávateľské reťazce, ponúka cargo-partner od jari 2020 pravidelné charterové služby z Hongkongu do Budapešti s dvoma odletmi týždenne (v letných mesiacoch iba jeden odlet týždenne).

Vzhľadom na rastúci dopyt, poskytovateľ prepravy a logistiky teraz predĺžil svoje pravidelné charterové služby medzi Áziou a Európou do konca roka. Na doplnenie tejto veľmi žiadanej služby zaviedla spoločnosť cargo-partner od júna 2021 aj týždenné charterové lety z Frankfurtu do Zhengzhou a späť.

Týždenné zberné lety do USA a z Vietnamu

Spoločnosť cargo-partner, okrem týždenných charterových leteckých nákladných liniek z Hongkongu do Budapešti a medzi Zhengzhou a Frankfurtom, spustila aj týždenný program charterových letov z Viedne na medzinárodné letisko Chicago O’Hare, pretože zákazníci stále častejšie dopytujú riešenia leteckého tovaru na tejto trase.

Letisko Viedeň slúži ako ideálne centrum pre strednú a východnú Európu, zatiaľ čo Chicago je strategickým východiskovým bodom pre distribúciu na stredozápade USA. Táto služba je vhodná pre všeobecný náklad všetkých typov a vďaka rozsiahlej sieti môže spoločnosť ponúkať komplexné colné služby a služby prepravy na poslednú míľu.

Od jari ponúka cargo-partner aj novú zbernú službu s týždennými odletmi z Hanoja a Hočiminovho mesta do Mníchova, Frankfurtu a Viedne. Toto „door-to-door“ riešenie zahŕňa vyzdvihnutie z akéhokoľvek miesta vo Vietname a doručenie do konečného cieľa v Európe.

Okrem týchto pravidelných charterových služieb dostáva cargo-partner neustále množstvo ad-hoc žiadostí o úplné a čiastočné charterové lety na prepravu naliehavo potrebného tovaru, ako aj o špecifické služby “on-board” kuriéra.
„Spoločnosť cargo-partner rozpoznala potrebu zákazníkov pre časovo veľmi kritické prepravy a dokáže zaistiť okamžitú dostupnosť a najrýchlejšie reakčné časy na tieto požiadavky,“ vysvetľuje Stefan Krauter, CEO cargo-partner, rozhodnutie rozšíriť úspešnú ponuku charterových služieb.

Úspešná realizácia mnohých ad hoc leteckých nákladných charterov

Tím cargo-partner na Slovensku nedávno zorganizoval dva úspešné núdzové chartre zo severovýchodnej Číny na Slovensko pre známeho automobilového zákazníka. Vzhľadom na neočakávané oneskorenie v dodávateľskom reťazci, zákazník požadoval naliehavé dodanie dvoch veľkých zásielok, aby sa zabránilo úplnému zastaveniu výroby v jeho európskom závode.

Riešenie poskytnuté spoločnosťou cargo-partner zahŕňalo vyzdvihnutie a prepravu na letisko v Pekingu, colné odbavenie, leteckú dopravu do Viedne a doručenie do výrobného závodu. Vzhľadom na obmedzené kapacity nákladnej dopravy a skutočnosť, že bratislavské letisko bolo zatvorené z dôvodu rekonštrukcie vzletovej a pristávacej dráhy, bola preprava v krátkom čase osobitnou výzvou.

Už v zime a na jar česká pobočka cargo-partner vybavila niekoľko dôležitých zdravotníckych zásielok, aby prispela k boju proti šíreniu pandémie COVID-19. Spolu so šanghajskou pobočkou zorganizovala spoločnosť transport 5,5 milióna antigénových testov. Prvú a najnaliehavejšiu 55-tonovú zásielku bolo možné vybaviť charterovým letom s “door-to-door” doručením len za 72 hodín.

Po colnom odbavení bola zásielka vytriedená, zabalená a paletizovaná v sklade cargo-partner vedľa pražského letiska. Český hasičský a záchranný zbor zorganizoval konečnú distribúciu testovacích súprav do škôl po celej krajine. Zostávajúce dva transporty nasledovali potom. Podobná preprava bola dokončená v zime 2020, kde cargo-partner prenajal Antonov An-124, ktorý zodpovedal veľkosti zásielky.

Charter Boeingom 747 spôsobil rozruch v Düsseldorfe

Nedávno spôsobili dva charterové lety Boeing-747 v Düsseldorfe poriadny rozruch. Tím cargo-partner v Nemecku spolu s kolegami v Číne zorganizoval dve prepravy zo Zhengzhou do Düsseldorfu pre časovo kritické zásielky zdravotníckych výrobkov a súrne potrebného tovaru pre automobilový sektor.

Vzhľadom na veľký dopyt v regióne bol jeden z týždenných charterových letov zo Zhengzhou presmerovaný priamo na letisko v Düsseldorfe. Pristátie lietadla Boeing B747-400 – vzácny pohľad pre toto letisko – spôsobilo poriadny rozruch a okolo letiska sa tlačilo množstvo pozorovateľov lietadiel, aby si spravili fotografie.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button