Železničná doprava

Nový dopravca na trati Bratislava-Komárno

Nový dopravca na trati Bratislava-Komárno. Novým železničným dopravcom na trati Bratislava-Komárno bude Leo Express.

Nový dopravca by mal začať premávať od 10. decembra 2023 na najbližších deväť rokov, teda do 9. decembra 2032. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf. V súťaži na železničného dopravcu na trať Bratislava – Dunajská Streda – Komárno podľa neho predložila spoločnosť Leo Express najvýhodnejšiu ponuku.

„O výsledku okrem ceny rozhodovali aj kvalitatívne kritériá ako počet miest na sedenie, klimatizované vozne, toalety či nízkopodlažnosť. Verím, že s novým dopravcom a jeho službami budú cestujúci spokojní,“ uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Nový dopravca na trati Bratislava-Komárno

O účasť v tendri prejavilo záujem 7 dopravcov, vo finále okrem spoločnosti Leo Express predložili svoje ponuky Železničná spoločnosť Slovensko a Yosaria Trains. Víťaz súťaže by mal na trati jazdiť od 10. decembra 2023, môže sa ale stať, že to bude už o rok skôr. „Na základe odporúčania hodnotiacej komisie ponúkneme Leo Express možnosť prepravovať cestujúcich medzi Bratislavou a Komárnom už od 11. decembra 2022,“ uzavrel minister dopravy.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button