Motorizmus

V bratislavskom závode VW SK vyrobili šesťmiliónte vozidlo

V bratislavskej automobilke Volkswagen Slovakia (VW SK) zišlo v závere minulého týždňa z výrobnej linky jubilejné šesťmiliónte vozidlo. Stal sa ním elektrický Volkswagen e-up!. Objednal si ho zákazník zo Švédska.

Prvý miliónový míľnik zaznamenal v roku 2003. V novom tisícročí bol nárast výroby dynamickejší ako v 90. rokoch, čo spôsobil príchod viacerých kľúčových produktov, ktoré sú súčasťou portfólia dodnes, ako aj nové, moderné technológie.

„Aby sme mohli byť rovnako úspešní aj v budúcnosti, musíme v týchto, pre automobilový priemysel náročných časoch, prijať opatrenia, ktoré nám pomôžu získať nové projekty, a tým zabezpečiť zamestnanosť,“ uviedol predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo VW SK Oliver Grünberg.

Elektrické vozidlo s nulovými emisiami má dvojnásobne väčší dojazd ako jeho predchodca. V Bratislave vzniká na jednej linke spolu s dvoma elektrickými súrodencami Škoda Citigo e iV a Seat Mii. Prvé čisto elektrické vozidlo koncernu Volkswagen bolo vyrobené v roku 2013 na Slovensku.

Prečítajte si aj

Back to top button