Motorizmus

Slovenský Citroën C3 je bestsellerom

Citroën C3, ktorý sa vyrába v jedinom závode koncernu PSA groupe v Trnave, patrí medzi najúspešnejšie modely v ponuke značky. Aj keď sa na trhu stal stálicou, jeho popularitu medzi Slovákmi ukazujú výborné predajné výsledky. C3 je za prvé 4 mesiace tohto roka druhým najpredávanejším vo svojom segmente s celkovým počtom 541 predaných vozidiel s medziročným nárastom 15%.

Dôvodov obľúbenosti modelu C3 je viacero. Je ľahko rozpoznateľný vďaka zaujímavému dizajnu s farebnými doplnkami a grafickými ochrannými prvkami Airbump®, ktoré lákajú najmä mladú generáciu. C3 ponúka výborný komfort, na ktorom si značka zakladá. Citroën si už pri uvedení na trh vyslúžili titul Absolútneho víťaza ankety Zlatý volant a nechýbal ani vo finále súťaže Auto roka.

FOTO: Citroën

Klienti oceňujú veľké možnosti personalizácie, Citroën C3 ponúka 36 farebných kombinácií karosérie s možnosťou atraktívnej verzie “Bi-ton” s rozdielnou  farbou strechy. Navyše je lídrom v bezpečnosti, nakoľko už v základe je vybavený mnohými nadštandardnými asistenčnými systémami ako napríklad Systém upozornenia na nechcené prekročenie jazdného pruhu, Systém na informovanie vodiča o max. povolenej rýchlosti a pod.

FOTO: Citroën

Pre náročnú klientelu je Citroën C3 dostupný aj so štvornásobným motorom roka v kombinácii so 6-stupňovou automatickou prevodovkou, alebo s pevne zabudovanou kamerou Citroën ConnectedCam. S úspechom sa stretli aj limitované edície, tou poslednou je C3 Origins, predstavená pri príležitosti 100. výročia od založenia značky Citroën.

Od začiatku predaja súčasnej generácie Citroënu C3 na Slovensku sa predalo skoro 5000 vozidiel. Na úspechy tejto generácie obľúbenej C3-ky môže už onedlho nadviazať nová generácia, ktorá sa v showroomoch značky objaví už o pár mesiacov.

FOTO: Citroën

Zdroj
transport.sk
Editor
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button