Letecká doprava

Doležal: Snažíme sa o obnovenie medzinárodnej prepravy

Ministerstvo dopravy sa v súvislosti s postupným otváraním hraníc snaží znovu obnoviť aj všetky typy medzinárodnej prepravy osôb. Tá bola v čase pandémie nového koronavírusu zastavená. Najbližšie k spusteniu je letecká preprava, uviedol v stredu pred rokovaním vlády šéf rezortu Andrej Doležal (nominant Sme rodina).
      
Konzílium odborníkov dalo v pondelok (25.5.) podľa Doležala predbežný súhlas s obnovením leteckej prepravy v obmedzenom režime. Definitívne o tom bude musieť rozhodnúť ústredný krízový štáb. „Nevidím problém pristúpiť k otvoreniu leteckej prepravy prakticky okamžite, ako dostaneme súhlasné stanovisko. Návrh z našej strany bol, že by sme obnovili tzv. nepravidelnú, charterovú leteckú prepravu do 20 osôb pre slovenských občanov,“ priblížil minister.
      
V prípade vlakovej a autobusovej medzinárodnej prepravy odborníci zatiaľ podľa Doležala nesúhlasili s ich obnovením. „Ja túto tému znovu otvorím na najbližšom ústrednom krízovom štábe,“ zdôraznil. Zároveň avizoval, že v súvislosti s opätovným čiastočným otvorením škôl od 1. júna splní ministerstvo dopravy sľub o obnovení bezplatného cestovania vlakom pre študentov. „Bezplatná vlaková preprava pre študentov bude povolená rovnako, ako sa otvoria školy,“ dodal Doležal.

Štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková na online rokovaní všetkých ministrov a štátnych tajomníkov zodpovedných za cestovný ruch v EÚ diskutovala o znovunaštartovaní tohto odvetvia

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button