Letecká doprava

Doležal: Snažíme sa o obnovenie medzinárodnej prepravy

Ministerstvo dopravy sa v súvislosti s postupným otváraním hraníc snaží znovu obnoviť aj všetky typy medzinárodnej prepravy osôb. Tá bola v čase pandémie nového koronavírusu zastavená. Najbližšie k spusteniu je letecká preprava, uviedol v stredu pred rokovaním vlády šéf rezortu Andrej Doležal (nominant Sme rodina).
      
Konzílium odborníkov dalo v pondelok (25.5.) podľa Doležala predbežný súhlas s obnovením leteckej prepravy v obmedzenom režime. Definitívne o tom bude musieť rozhodnúť ústredný krízový štáb. „Nevidím problém pristúpiť k otvoreniu leteckej prepravy prakticky okamžite, ako dostaneme súhlasné stanovisko. Návrh z našej strany bol, že by sme obnovili tzv. nepravidelnú, charterovú leteckú prepravu do 20 osôb pre slovenských občanov,“ priblížil minister.
      
V prípade vlakovej a autobusovej medzinárodnej prepravy odborníci zatiaľ podľa Doležala nesúhlasili s ich obnovením. „Ja túto tému znovu otvorím na najbližšom ústrednom krízovom štábe,“ zdôraznil. Zároveň avizoval, že v súvislosti s opätovným čiastočným otvorením škôl od 1. júna splní ministerstvo dopravy sľub o obnovení bezplatného cestovania vlakom pre študentov. „Bezplatná vlaková preprava pre študentov bude povolená rovnako, ako sa otvoria školy,“ dodal Doležal.

Sme za koordinované otváranie hraníc v EÚ, no prvoradé je pre nás zdravie našich občanov. Uviedla to štátna tajomníčka…

Uverejnil používateľ Ministerstvo dopravy a výstavby SR Streda 20. mája 2020
Štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková na online rokovaní všetkých ministrov a štátnych tajomníkov zodpovedných za cestovný ruch v EÚ diskutovala o znovunaštartovaní tohto odvetvia

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button