Cestná doprava

V Prešove končí prevádzka autobusov typu Karosa

V Prešove končí prevádzka autobusov typu Karosa. Dopravný podnik mesta Prešov končí s prevádzkou autobusov typu Karosa.

Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) vypravil v piatok na linky MHD naposledy autobus Karosa B 961E s číslom 383. Vozidlo je posledným zástupcom vysokopodlažných autobusov v prešovskej MHD. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek. Ako uviedol, po dodaní nových autobusov na prelome rokov 2021 a 2022 sa z prešovských ulíc vytratili klasické ´schodíkové´ autobusy typu Karosa.

„Ešte pred rokom mal DPMP k dispozícii sedem kĺbových autobusov typu Karosa B 961, respektíve inovovaný typ B 961E. Postupne boli počas uplynulých mesiacov vyraďované z premávky a evidencie. Nové autobusy priniesli cestujúcim novú úroveň komfortu vo forme bezbariérovosti, klimatizácie, moderného informačného systému, ako aj zvýšenie kultúry prepravy v mnohých ďalších aspektoch,“ priblížil Tomek.

V Prešove končí prevádzka autobusov typu Karosa

V súčasnosti má dopravný podnik v evidencii posledný autobus typu Karosa B 961E s evidenčným číslom 383. Bol vyrobený v roku 2006 a v Prešove ho do prevádzky zaradili až v roku 2013. Pôvodne slúžil v SAD Zvolen pre potreby miestnej MHD. Do Prešova ho odkúpili pre zabezpečenie náhradnej autobusovej dopravy na Sekčove, kde v tom čase rekonštruovali cestu na ulici Armádneho generála Svobodu.
V blízkej dobe je podľa Tomeka na vozidle naplánovaná technická kontrola, ktorej výsledok rozhodne o ďalšom osude autobusu.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button