Cestná doprava

Schmitz Cargobull na východe Slovenska

Schmitz Cargobull na východe Slovenska. K portfóliu produktov Schmitz Cargobull sa opäť pridali prívesy určené pre intermodálne prepravy – podvozky pre výmenné nadstavby A.WF a Z.WF. Tieto podvozky sa montujú v novej pobočke Schmitz Cargobull v Michalovciach.

Spoločnosť Schmitz Cargobull v roku 2021 znova rozšírila ponuku pre intermodálnu dopravu, a to zaradením prívesov pre výmenné nadstavby. Pri výrobe výmenných nadstavieb a prívesov vstupuje Schmitz Cargobull do výrobného partnerstva s významnou firmou na výrobu výmenných nadstavieb Kerex v Michalovciach. A v modernom areáli firmy na východe Slovenska otvára svoju vlastnú pobočku. V pobočke Schmitz Cargobull v Michalovciach montujú prívesy A.WF a Z.WF v súlade s prísnymi štandardmi najsilnejšieho výrobcu návesov a prívesov v Európe.

Moderný areál Kerex poskytol zázemie pre pobočku Schmitz Cargobull v Michalovciach

Schmitz Cargobull na východe Slovenska

Pobočka v Michalovciach

Schmitz Cargobull Michalovce, s. r. o., vznikol už v júli 2019. Po fáze etablovania sa a príprav na výrobu spoločnosť začala v roku 2021 vyrábať výmenné podvozky A.WF (trailer swap podvozok) a Z.WF (centrálne nápravové podvozky) pre súpravy s celkovou dĺžkou až 18,750 metra. Obe vozidlá sú teraz k dispozícii v troch variantoch pre štandardizované výmenné boxy do 20′. Príslušné varianty – A.WF/Z.WF 18, A.WF/Z.WF 18 Midi a A.WF/Z.WF 18 Maxi – sú optimalizované pre rôzne parkovacie výšky od 1 020 milimetrov do 1 320 milimetrov.

Podvozky prívesov A.WF od Schmitz Cargobull sú robustné, variabilné a s desaťročnou zárukou na prehrdzavenie. Výmenná nadstavba prívesu má vysúvacie oje. To znamená, že A.WF je možné použiť aj pre rôzne dĺžky motorových vozidiel. Manévrovateľnosť je zabezpečená podvozkom s nenáročným otočným vencom nad prvou nápravou prívesu, ktorého línie môžu byť voliteľne vedené cez rám. Druhá náprava prívesu je ROTOS a je výsledkom vlastného vývoja Schmitz Cargobull. Obe nápravy možno zdvíhať a spúšťať pomocou mechov vzduchového odpruženia pre rôzne spomínané výšky parkovania. Na tento účel slúžia dva zdvíhacie ventily k nosníku I na ľavej strane.

Schmitz Cargobull na východe Slovenska

Podvozok centrálnej nápravy Z.WF s výmennou nadstavbou od Schmitz Cargobull sa dá nastaviť aj na výšku pomocou zdvíhacieho a spúšťacieho ventilu na pozdĺžniku. Vzhľadom na skutočnosť, že nápravy ROTOS Z.WF sú z konštrukčných dôvodov umiestnené blízko seba, výrobca prívesu upustil od druhého ventilu a namiesto toho ovláda obe nápravy súčasne. Z.WF však zostáva variabilný, pretože ťažná rúra prívesu s centrálnou nápravou je teleskopická (4 x 100 milimetrov) a dá sa uzamknúť pomocou mechanického zámku.

Pre stabilitu, najmä pri nakladaní vysokozdvižných vozíkov, má Z.WF tiež dva páry podporných nôh namontovaných pred prvou a poslednou polohou nápravy, ktoré možno manuálne vysunúť a zasunúť pomocou navijaka. Na oboch vozidlách štyri pozinkované a sklopné uzávery kontajnerov zabezpečujú správne upevnenie výmenných boxov. Štandardizovaný balík komfortu dopĺňajú pozinkované vodiace kladky a pozinkované sklápacie dorazy. Voliteľné sú prídavné svetlomety v zadnej časti A.WF alebo Z.WF, ktoré by mali zabezpečiť väčšiu bezpečnosť práce.

Podvozky prívesov A.WF a Z.WF si môžete prísť pozrieť aj priamo do centrály importéra Central Europe Trailer (CET) v Senci. „Teší nás, že už aj na Slovensku má Schmitz Cargobull svoju výrobnú pobočku. Slovenské zastúpenie pracuje v spolupráci so spoločnosťou Kerex veľmi zodpovedne a ponúka vysokú kvalitu produktov, ktoré rozširujú portfólio návesov a prívesov Schmitz Cargobull – jednotky na európskom trhu. Naši zákazníci tak získajú ďalšie možnosti využitia najkvalitnejších produktov v oblasti prípojných vozidiel na našom trhu,“ hovorí Jaroslav Čechovič, konateľ spoločnosti Central Europe Trailer, dlhoročného importéra vozidiel Schmitz Cargobull na Slovensku.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
VIB

Prečítajte si aj

Back to top button