Cestná doprava

Práce na dokončení tunela Višňové začnú v piatok

Práce na tuneli Višňové sa začnú v piatok 23. apríla. Oznámil to v stredu na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Dokončí ho Skanska.

„Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dnes dostala oficiálne oznámenie z Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý ukončil kontrolu pred podpisom zmluvy. V praxi to znamená, že už tento piatok podpisujeme zmluvu s víťazom, odovzdáme stavenisko a začína sa makať,“ uviedol minister dopravy.

Víťazom súťaže na dostavbu Višňového sa stala spoločnosť Skanska, zmluvná cena je 255 miliónov eur. NDS v marci 2019 ukončila zmluvu s pôvodným zhotoviteľom úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, združením Salini Impregilo – Dúha, z dôvodu neuspokojivého postupu výstavby. Následne diaľničiari začali s prípravou verejného obstarávania na nového zhotoviteľa. Ako konštatuje NDS na svojej webovej stránke, samotný úsek s tunelom Višňové podľa dopravného modelu prevezme viac ako 80 % objemu cestnej dopravy teraz vedenej po ceste I/18 medzi Žilinou a Vrútkami (Strečno).

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button