Cestná doprava

Na trase letného autobusového spojenia pod Tatrami pribudli ďalšie zastávky

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pár dní po spustení nového letného autobusového spojenia pod Tatrami pridal na trase ďalšie zastávky pre turistov.

Autobus jazdí na trase Poprad – Štrbské Pleso. Po novom letný spoj zastavuje aj v Lučivnej a Štrbe. „Až do 15. októbra tak bude premávať na trase Poprad – Svit – Lučivná – Štrba – Tatranská Štrba – Štrbské Pleso. A to od pondelka do nedele každú hodinu od 7.00 h do 19.55 h,“ informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK. Z Popradu odchádza prvý spoj o 7.00 h, posledný o 19.00 h, späť zo Štrbského plesa ide prvý spoj o 7.55 h, posledný o 19.55 h.

„Cieľom tejto novinky je znižovať počet áut vo Vysokých Tatrách a využívať systém P+R (park and ride), teda odparkovať auto a pokračovať autobusom. Samospráva chce tiež odbremeniť turistov od hľadania parkoviska v Tatrách. Spoje zároveň dopĺňajú zubačku a tvoria spoločne hustejšiu dopravnú obsluhu,“ priblížila Heilová s tým, že turisti môžu spoje využiť od 15. júla do 15. októbra.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button