Cestná doprava

Na nemeckých hraniciach zatiaľ vládne chaos

Od nedele 28.3. sa malo v praxi zohľadniť preradenie Slovenska, Českej republiky a Tirolska do skupiny štátov s vysokým rizikom nákazy v dôsledku vysokej hodnoty týždňovej incidencie (počet nakazených na 100.000 obyvateľov za sedem dní). Tento krok mal zmierniť opatrenia, s ktorými sa okrem iných často stretávali na vstupe do Nemecka najmä profesionálni vodiči. V praxi však na hraniciach zatiaľ vládne chaos.

Vyplýva to z informácií, ktoré na svojej facebookovej stránke zverejnilo české združenie dopravcov ČESMAD Bohemia. „Až dnešnou praxou na hraniciach sa ukazuje, že výklad nemeckej strany je iný, než ako sme mali k dispozícii. Podľa inštrukcií nemeckej polície ďalej prebiehajú na hraniciach kontroly testov u vodičov profesionálnej dopravy,“ píše sa v statuse ČESMAD Bohemia, ktorý združenie uverejnilo v nedeľu (28.3.).

Vysvetlenie tohto kroku zo strany nemeckej polície je také, že ak krajiny ešte včera patrily medzi rizikové a vodič počas posledných 10 dní bol v takejto krajine, teda na Slovensku, v Českej republike alebo v Tirolsku, vzťahujú sa na neho pravidlá ako doteraz, takže okrem registrácie musí mať aj negatívny test nie starší ako 48 hod. „Chápeme, že zmeny v nemeckom stanovisku spôsobujú problémy. Bohužiaľ, v súčasnosti sa na výklade nezhodnú ani samotné nemecké ministerstvo zahraničných vecí a ministerstvo vnútra s nemeckou políciou. Ministerstvá tvrdia, že je to tak, ako sme písali v piatok, polícia je proti. Rozhodne se údajne až zajtra ráno. S tým bohužiaľ nič neurobíme. Pevné nervy,“ napísali v nedeľu večer hovorca ČESMAD Bohemia, Martin Felix. Situáciu pozorne sledujeme a budeme vás priebežne informovať.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4174217202628583&id=448920071825000

Zdroj
transport.sk
Editor
FB ČESMAD Bohemia

Prečítajte si aj

Back to top button