Logistika a skladovanie

Nový Eurohub spoločnosti Raben posilňuje spojenie

Nový Eurohub spoločnosti Raben posilňuje spojenie. Spoločnosť Raben Logistics Czech otvára unikátny logistický uzol, ktorý zaistí nadštandardné spojenie medzi strednou Európou a Nemeckom.

Moderné prekladisko vyrástlo v Rokycanoch neďaleko Plzne v bezprostrednej blízkosti diaľnice D5. Denne odbaví 33 priamych spojení do Nemecka a späť a klientom zaručí najrýchlejší čas doručenia na trhu.
„Eurohub Rokycany predstavuje bránu medzi krajinami strednej a východnej Európy a západnou Európou, ktorá poskytuje rýchlejšie a pravidelnejšie spojenie pre medzinárodný tok tovaru,“ hovorí Ewald Raben, CEO skupiny Raben Group. „Vďaka tejto bráne môžeme aj v tejto neistej dobe zaistiť obchod našich zákazníkov tým, že im ponúkneme konkurencieschopné riešenia šité na mieru.“

Eurohub Rokycany významne zrýchli prepravu zásielok medzi Nemeckom a krajinami strednej a východnej Európy, či už ide o jednu paletu, alebo celý kamión. Doručenie do 48 hodín v tomto rozsahu je pritom niečo, čo nemá na trhu obdobu. „Preprava do Nemecka a späť sa nielen zrýchli, ale aj zjednoduší. Absolútnu väčšinu dodávok zvládneme zaistiť s jedinou prekládkou, čo je na trhu tiež unikátne. Výrazne tak klesá riziko straty alebo poškodenia zásielok,“ opisuje Jakub Trnka, generálny riaditeľ spoločnosti Raben Logistics Czech a Raben Logistics Slovakia.

Nový Eurohub spoločnosti Raben posilňuje spojenie

„Zásielky do a z Nemecka tvoria dve tretiny objemov všetkých medzinárodných zásielok skupiny Raben. Tento trh je pre nás kľúčový. Pre Českú republiku je navyše Nemecko najväčším obchodným partnerom, preto je logickým krokom posilnenie našej pozície na trhu práve týmto smerom. Eurohub výrazne zrýchli a zefektívni tok tovaru, a vďaka svojej flexibilite má veľký potenciál rastu do budúcnosti, a to nielen pre Českú republiku a Slovensko, ale aj ďalšie krajiny skupiny Raben Group zapojené do tohto riešenia – Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a tiež Grécko,“ doplňuje Marián Budzel, obchodný riaditeľ Raben pre Českú republiku a Slovensko.

Eurohub spustí prevádzku na začiatku marca. Rozkladá sa na ploche 6 000 metrov štvorcových. Disponuje 56 rampami pre jednoduchú prekládku tovaru, a to aj vrátane nebezpečného nákladu. Súčasťou logistického areálu je aj rozľahlé parkovisko pre nákladné vozidlá, moderné kancelárie a zázemie pre zamestnancov.

Umiestnenie v bezprostrednej blízkosti diaľnice D5 zaručuje rýchle napojenie na Nemecko aj ďalšie európske hlavné komunikácie. Nový Eurohub bude na prepravu využívať BDF kontajnery, ktoré, ako už bolo zmienené, zrýchlia a zefektívnia prekládku zásielok. Navyše je možné využiť synergie v rámci siete. BDF kontajner má vyššiu kapacitu než bežný náves a je dvojposchodový, takže je celé riešenie navyše ekologickejšie.

Sedemnásobná kapacita

„Logistický uzol prepojí nemecký trh nielen s Českou republikou, ale aj Slovenskom, Maďarskom, Bulharskom, Rumunskom a ostatnými krajinami skupiny Raben Group. Vďaka Eurohubu sa kapacita prepravy zaisťovaná spoločnosťou Raben do Nemecka a späť zvýši na sedemnásobok, pri zaistení stáleho systému denných liniek s garanciou včasných odjazdov,“ hovorí Jiří Sedláček, riaditeľ pre medzinárodnú prepravu Raben pre Česko a Slovensko.


Eurohub využíva pokročilý systém riadenia prepravy jednotný pre celú skupinu Raben Group. Navyše pomáha zvyšovať úžitkovosť jázd a eliminovať prázdne miesta. Vďaka efektívnemu využitiu prepravnej siete a tiež flotile tvorenej modernými vozidlami významne klesá uhlíková stopa zásielok. To je hľadisko, na ktoré v dnešnej dobe nie je možné zabúdať. Do roku 2025 by mal Eurohub zaisťovať stále priame spojenie medzi každou pobočkou spoločnosti Raben v Nemecku. A tiež všetkými významnými logistickými centrami v krajinách strednej Európy a ďalších štátoch pripojených do siete skupiny Raben Group.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button