Cestná doprava

Mercedes-Benz Vans na veľtrhu Caravan Salon

Mercedes-Benz Vans na veľtrhu Caravan Salon. Divízia Mercedes-Benz Vans na veľtrhu Caravan Salon v Düsseldorfe: tá správna hviezda na oblohe Vanlife pre každého.

Či už kempujete na vysokej nohe alebo skromnejšie, či už ste tradicionalista alebo vizionár, milovník techniky alebo znalec dizajnu, zástanca vlastníctva alebo princípu zdieľania – divízia Mercedes-Benz Vans má na tohtoročnom veľtrhu Caravan Salon v Düsseldorfe niečo vhodné pre každého milovníka životného štýlu Vanlife alebo pre kohokoľvek, kto by sa chcel do tejto skupiny zaradiť.

Od 27. augusta do 4. septembra nájdu návštevníci veľtrhu v stánku značky s hviezdou v hale 16 veľké množstvo noviniek. Vrátane jednej z prvých zástavieb eCamper založenej na modely EQV prestavanej spoločnosťou Sortimo Walter Rüegg AG, prvých prestavieb kempingových vozidiel založených na novom modely Sprinter 4×4 od spoločnosti Frankia-GP GmbH (prvýkrát s voliteľnou navigáciou Mercedes-Benz pre prívesy a nadrozmerné vozidlá, ktorá je k dispozícii ihneď). Vrátane modelu Mercedes-Benz Marco Polo s novým, sviežim farebným svetom interiéru. A ako mimoriadny vrchol, vrátane nového modelu Mercedes-Benz Triedy T s kempingovým modulom, ktorý možno od výroby flexibilne montovať a demontovať.

Nový Mercedes-Benz Sprinter 4×4

Mercedes-Benz Vans na veľtrhu Caravan Salon

Značka s hviezdou tak na najväčšom svetovom veľtrhu obytných automobilov a karavanov vystavuje celé svoje portfólio od veľkých cez stredne veľké až po malé transportéry. Na mieste má zastúpenie aj spoločnosť Mercedes-Benz Automotive Mobility GmbH so svojou službou prenájmu obytných automobilov, ktorá bude v nadchádzajúcej kempingovej sezóne ďalej rozšírená.

Klaus Rehkugler, vedúci predaja a marketingu divízie Mercedes-Benz Vans: „Sme radi, že aj tento rok môžeme vystavovať na veľtrhu Caravan Salon v Düsseldorfe a že môžeme všetkým vyznávačom životného štýlu Vanlife priblížiť svet divízie Mercedes-Benz Vans. Teším sa hlavne na odozvu na kempingový modul pre našu novú Triedu T, ktorý budeme ponúkať priamo z výrobného závodu a ktorým rozširujeme náš sortiment v rámci rodiny Marco Polo. Týmto opäť ideme príkladom pokiaľ ide o strategický význam, ktorý má trh obytných automobilov pre Mercedes-Benz!“

Nová Mercedes-Benz Trieda T – medzi vozidlom na každý deň a karavanom priamo z výrobného závodu

Nová Trieda T bola predstavená len v apríli tohto roku, čím sa portfólio pre privátnych zákazníkov rozšírilo o atraktívny základný model vo svete Mercedes-Benz. Ako prémiový malý van je model určený najmä pre ľudí, ktorí trávia svoj voľný čas aktívne a pre rodiny. Nová Trieda T spája športovo-emocionálny dizajn s nárokmi typickými pre značku Mercedes-Benz, napríklad pokiaľ ide o kvalitu, komfort a konektivitu.

Tieto vlastnosti v kombinácii s kompaktnými vonkajšími rozmermi vozidla a zároveň premyslenou ponukou priestoru v interiéri otvárajú novinke s hviezdou široké možnosti aj v čoraz obľúbenejšej oblasti prestavieb na mikrokaravany – ako divízia Mercedes-Benz Vans ukáže na veľtrhu Caravan Salon v Düsseldorfe len pár mesiacov po uvedení na trh vozidlo s kempingovým riešením, ktoré bude v budúcnosti k dispozícii priamo z výrobného závodu.

Nová farebná koncepcia pre kempingový van Mercedes-Benz Marco Polo

Súčasťou expozície divízie Mercedes-Benz Vans na veľtrhu sú aj modely Marco Polo založené na základe vanov strednej triedy – Triedy V a Vito. Opätovne vystavený je aj obytný automobil Marco Polo HORIZON. Ako aj kempingový van Marco Polo. Ten okrem sériovej postele a výsuvnej strechy ponúka aj plnohodnotnú kuchynskú linku, skriňu a moduly zásuviek. A vďaka inovatívnej kempingovej riadiacej jednotke „Pokročilé ovládanie Mercedes-Benz“ (MBAC, Mercedes-Benz Advanced Control) je skutočnou inteligentnou domácnosťou na kolesách.

V Düsseldorfe už Marco Polo ponúka nový farebný variant interiéru. Milovníci štýlu si ho môžu na želanie objednať od konca roka. Ako už napovedá názov, nová mimoriadna výbava dizajnu interiéru v antracitovej/modrej farbe sa hrá s odtieňmi antracitovej a modrej v zadnej časti. Napríklad na stĺpikoch vozidla a bočných stenách, ako aj na kempingovom nábytku. Obývacia časť sa tak zmení na skutočný magnet pre oči. Aj podlaha modelu Marco Polo má nový vzhľad kamennej podlahy namiesto osvedčeného vzhľadu podlahy jachty.

Nový Mercedes-Benz T-Klasse

V centre pozornosti použitie ako obytný automobil – technologická modernizácia pre Sprinter

Na poprednom veľtrhu obytných automobilov a karavanov by samozrejme nemal chýbať ani Mercedes-Benz Sprinter. Ťažné vozidlo značky s hviezdou na trhu obytných automobilov. V stánku značky Mercedes-Benz v hale 16 sú tri obytné automobily založené na veľkom transportéri. Nový plnointegrovaný obytný automobil Supersonic od spoločnosti Adria mobil, d.o.o., ktorý oslavuje svoju premiéru na veľtrhu. Ako aj čiastočne integrovaný c-tourer od spoločnosti Carthago Reisemobilbau GmbH a skriňová dodávka Yucon od spoločnosti Frankia-GP GmbH. Ten je vybavený novým systémom náhonu na všetky kolesá. Od konca minulého roka je dostupný priamo z výrobného závodu ako voliteľná výbava pre Sprinter.

Nový Mercedes-Benz Marco Polo

Informácie o novom systéme náhonu na všetky kolesá nájdete aj v špeciálnej zážitkovej zóne stánku značky Mercedes-Benz. Návštevníci veľtrhu sa tu môžu napríklad dozvedieť, že nový náhon na všetky kolesá bol vyvinutý úplne nanovo. Na rozdiel od predchádzajúceho pripojiteľného systému, ktorý v režime 4×4 posielal asi 35 percent krútiaceho momentu na prednú nápravu a 65 percent na zadnú nápravu, dokáže nový systém hnacie momenty v závislosti od situácie a bez pričinenia vodiča rozdeľovať plne variabilne medzi prednú a zadnú nápravu (Torque on Demand).

To zaisťuje vysokú trakciu a sebavedomé jazdné vlastnosti – skoro na každom podklade. Ďalšou výhodou v porovnaní s predchádzajúcim pripojiteľným náhonom na všetky kolesá: okrem lepšieho komfortu vďaka automatickému rozdeľovaniu momentu pracuje systém výrazne tichšie. Nový model Sprinter 4×4 sa štandardne dodáva v kombinácii s motorom OM 654 s výkonom 140 kW/190 k a automatickou prevodovkou 9G-TRONIC. A to vo všetkých otvorených a zatvorených konštrukčných vzoroch s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou na úrovni 5,5 tony.

Mercedes-Benz Vans na veľtrhu Caravan Salon

Návštevníci veľtrhu sa môžu dozvedieť aj o takzvanom navigačnom systéme pre prívesy a nadrozmerné vozidlá. Ten je k dispozícii priamo od výroby a je k dispozícii pre Sprinter už teraz. Cestujúci v kempingovom vozidle ju môžu použiť na zadanie údajov o svojom vozidle. To znamená rozmerov dĺžky, šírky, výšky a najväčšej prípustnej celkovej hmotnosti. Keď sa v aplikácii vypočíta trasa, tieto informácie sa zohľadnia a vodičovi sa navrhne trasa vhodná pre vozidlo.

Napríklad sa vyhne možným tunelom alebo mostom. Ktoré vozidlo nemôže alebo nemusí prejsť kvôli obmedzeniam prejazdovej výšky, polomerom zákrut alebo šírke vozovky. Vodič potom pohodlne odošle zvolenú trasu prostredníctvom aplikácie do MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz). Do úvahy sa bude brať aj skutočnosť, že ťaháte karavan, ak bude tento fakt zodpovedajúcim spôsobom uvedený.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button