Cestná doprava

MAN štartuje sériu prezentácií nového modelu u zákazníkov

Značka MAN začína celoslovenské turné svojej novej vlajkovej lode. Príchod novej generácie truckov na slovenský trh avizuje súprava ťahača TGX 18.510 so zlatou metalízou a návesom Schwarzmüller v špeciálnej livreji. Vyvrcholením MAN Road Show 2020 budú dve reprezentačné podujatia zamerané na predstavenie celej produktovej ponuky New MAN TG, ktoré sú naplánované na koniec septembra a začiatok októbra.

Na Slovensku sa nová generácia vozidiel MAN predstaví prostredníctvom Road Show, ktorú odštartovalo turné novinky so zastávkami u vybraných zákazníkov. Viac o vozidle aj o pripravovaných podujatiach prezradil Ing. Michal Jedlička, ktorý v MAN Truck & Bus Slovakia zodpovedá za marketing a komunikáciu: „Nový model chceme prezentovať adresne v priebehu júla a augusta. Ide o ťahač TGX, teda novinku, ktorú budeme predstavovať na jeseň tohto roku. Pre túto príležitosť máme objednaný špeciálny náves od spoločnosti Schwarzmüller ozdobený motívom Road Show 2020. Celá letná akcia je smerovaná na našich zákazníkov a má vzbudiť záujem o podujatie vyššieho rangu, ktoré plánujeme usporiadať na jeseň na Slovakia Ringu a Donovaloch. O podrobnostiach k obidvom akciám budeme našich zákazníkov informovať cez webovú stránku a sociálne siete.“

Na turné po Slovensku vyrazia dve súpravy ťahané novými ťahačmi MAN TGX (FOTO: MAN)

Počas turné po Slovensku produktoví špecialisti i predajcovia MAN poskytnú u vybraných dopravcov komplexné informácie o nových konštrukčných riešeniach a inovačných technológiách v nastupujúcej generácii truckov. Zákazníci si budú môcť s vozidlom urobiť aj testovaciu jazdu. Počas turné budú na cestách dva ťahače. Prvý z nich – TGX 18.510 4×2 BL SA – má vysokú kabínu s lakom zlatej farby, 375-kilowattový motor (510 k), plne digitalizovaný prístrojový panel, sedadlo vodiča s deviatimi stupňami nastavenia (aj podľa výšky a hmotnosti šoféra) vrátane funkcie pamäte a rýchleho spustenia, vďaka ktorému je nastupovanie a vystupovanie jednoduchšie, systém MAN Smart Select (ovládanie infotainmentu optimalizované pre trucky), MAN EasyControl, systém LCS (Lane Change System), ktorý asistuje vodičovi pri zmene pruhov na diaľnici, pričom sleduje obe strany vozidla, elektronickú nezávislú klimatizáciu integrovanú vo vozidle, takže nezaberá priestor určený pre posádku… Druhé predvádzacie vozidlo TGX 18.470 4×2 LL SA vo verzii Mega pre súpravy s veľkoobjemovými návesmi má 345-kilowattový motor (470 k). Jeho výbava je podobná vrátane plne digitálneho prístrojového panelu, Easy Control a iných komponentov.

Oči poteśí aj náves Schwarzmüller s pútavou potlačou (FOTO: MAN)

Ťahače dopĺňajú návesy v špeciálnej livreji MAN Road Show 2020: trojnápravový valníkový náves Schwarzmüller, typ Ultralight s celobočnými zhrňovacími plachtami a výškou rámu 150 mm (zváraná konštrukcia v odľahčenom vyhotovení z vysokopevnostnej ocele). Nápravy sú SAF Intradisc B9 s kotúčovými brzdami (priemer kotúčov 430 mm), maximálne zaťaženie náprav je 3 x 9 ton, zariadenie pre zdvih zabezpečuje automatické zdvíhanie a spúšťanie 1. nápravy v závislosti od hmotnosti nákladu. Kolesá majú hliníkové disky značky Alcoa s pochrómovanými krytkami matíc.

MAN pripravuje po individuálnych prezentáciách aj dve veľké podujatia na jeseň (FOTO: MAN)

„Návštevy u zákazníkov budeme robiť s dvoma predvádzacími vozidlami – predpokladáme, že v prvej fáze Road Show, respektíve v čase dovoleniek uspokojíme záujem o individuálne prezentácie,“ dopĺňa informácie Ing. Michal Jedlička. „Jedna jazdná súprava bude so štandardným návesom, druhá s veľkoobjemovým typom Mega. Budú s nimi jazdiť aj sprievodné vozidlá – dodávky MAN TGE, taktiež v livreji Road Show. Ich úlohou je pokryť všetky služby súvisiace s prezentáciami u našich zákazníkov vrátane prepravy technického zabezpečenia, propagačných, resp. informačných materiálov i občerstvenia.“

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button