Cestná doprava

DKV BOX EUROPE vstúpil v Taliansku do fázy pilotnej prevádzky

Po odsúhlasení zo strany prevádzkovateľov talianskych diaľnic spustila spoločnosť DKV Euro Service v Taliansku pilotnú prevádzku mýtneho boxu DKV BOX EUROPE, ktorý je koncipovaný na úhradu mýtnych poplatkov v celej Európe.

Na jeseň 2020 vstúpil do fázy skúšobnej prevádzky taktiež mýtny box DKV BOX ITALIA, ktorý je určený pre dopravcov podnikajúcich vo vnútroštátnej preprave. DKV ponúka pre Taliansko služby v oblasti mýta už viac ako 30 rokov. S mýtnymi jednotkami DKV BOX EUROPE a DKV BOX ITALIA rozšíri tak ponuku o dva vlastné mýtne boxy, ktoré sú určené pre vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony. Oba boxy umožnia dopravcom pohodlnú a bezhotovostnú úhradu mýtnych poplatkov za používanie ciest a diaľnic v Taliansku.

„Spustenie pilotnej prevádzky mýtnych boxov DKV BOX EUROPE je pre nás enormne dôležitým krokom. Taliansko má jednu z najvýznamnejších spoplatnených diaľničných sietí v Európe,“ hovorí Jérôme Lejeune, riaditeľ divízie mýta v spoločnosti DKV Euro Service. „Dopravcovia môžu prostredníctvom mýtneho boxu DKV BOX EUROPE bezhotovostne platiť mýto v Nemecku, Belgicku, Francúzsku, Rakúsku, Španielsku, Portugalsku, Bulharsku a navyše tiež v tuneloch Warnow, Herren a Liefkenshoek. Po pridaní Talianska do nášho portfólia budeme onedlho pokrývať jedným mýtnym boxom už jedenásť mýtnych systémov. Do polovice tohto roka chceme pripojiť tiež Maďarsko a Švajčiarsko a rozšíriť tak našu ponuku na 13 mýtnych systémov. Ďakujeme združeniu prevádzkovateľov talianskych diaľnic AISCAT a tešíme sa na úspešnú spoluprácu,“ dopĺňa Jérôme Lejeune.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS DKV Euro Service

Prečítajte si aj

Back to top button