Logistika a skladovanie

Toyota uvádza na trh nový Traigo24

Toyota uvádza na trh nový Traigo24. Toyota uvádza na trh svoj nový, kompaktný, jednoducho ovládateľný čelný elektrický vysokozdvižný vozík.

Spoločnosť Toyota Material Handling Europe uvádza na trh svoj nový 3-kolesový elektrický vysokozdvižný vozík Traigo24. Bol navrhnutý pre jednoduché, priamočiare operácie v stiesnených alebo úzkych priestoroch. Modely sú v rozsahu 1 až 1,5 ton a dodávajú sa s energeticky úsporným lítium-iónovým napájaním a so skvelou ergonómiou pre vyššiu produktivitu.

Prečítajte si aj

Nový rad čelných elektrických vozíkov s protizávažím Toyota Traigo24 ponúka na výber modely s kapacitou 1, 1,25 a 1,5 ton s výškou zdvihu až do 6,5 metra. Tento jednoducho ovládateľný, kompaktný 3-kolesový vozík umožňuje bezpečné a efektívne operácie v stiesnených alebo úzkych priestoroch. Pomocou tohto užívateľsky prívetivého vozíka je možné zvládnuť širokú škálu ľahkých až stredne ťažkých činností. Jeho veľkosť a flexibilita ho robí ideálnym pre továrne, sklady a dielne bez kompromisov v oblasti bezpečnosti, spoľahlivosti alebo pohodlia.

Toyota uvádza na trh nový Traigo24

„V súčasnosti existuje veľký dopyt po elektrických vysokozdvižných vozíkoch s protizávažím s množstvom rôznych požiadaviek od našich zákazníkov v závislosti od nákladov, s ktorými sa manipuluje, od pracovného prostredia a správnych energetických riešení. Či už sú to naše aktuálne vozíky Traigo80, ktoré skutočne umožňujú zákazníkom prejsť na elektrický pohon bez nutnosti kompromisov v oblasti výkonu pri intenzívnom používaní. Alebo naše nové kompaktné modely Traigo24, ktoré uľahčujú prácu zákazníkom pri príležitostnom použití pri kompaktných aplikáciách. Sme schopní splniť všetky potreby,“ hovorí Jose Maria Gener, viceprezident Predaja a Marketingu spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Uľahčite si to s kompaktným a manévrovateľným Traigo24

Extrémne kompaktná konštrukcia podvozku tohto nového 24-voltového elektrického vysokozdvižného vozíka ho robí ideálnym v úzkych s stiesnených priestoroch. So svojou vysokou manévrovateľnosťou je ideálnym pre stohovanie nákladov v úzkych uličkách. A to aj v prípade 1,5 tonového modelu, ktorý má nový kratší podvozok pre zlepšenie jazdných schopností a efektivity s najvyššou kapacitou. Vozík Toyota Traigo24 prináša kombináciu pohyblivosti, jednoduchého používania a efektivity pre jednoduchú, príležitostnú manipuláciu.

Aj napriek kompaktnosti vozíka Traigo24 sa operátor na sedadle vodiča cíti pohodlne. Najmä vďaka množstvu ergonomických vlastností, ktorých cieľom je zlepšenie pracovného prostredia a produktivity. Zabudovaný displej poskytuje kľúčové prevádzkové informácie, ktoré sú na dosah ruky, ako napríklad výška zdvihu, hmotnosť nákladu a poloha stožiara. Prepracovaná dolná prístrojová doska taktiež pomáha zvýšiť efektivitu zabezpečením dokonalého výhľadu dopredu.

V neposlednom rade sa myslelo na viac miesta pre nohy operátora, ktoré sa dosiahlo novým rozmiestnením pedálov a nastaviteľným stĺpikom riadenia s pamäťou nastavenej polohy. Okrem toho si vodiči môžu vybrať so širokej škály ovládačov, ktoré najviac vyhovujú ich štýlu jazdenia: malé páčky, multifunkčná ovládacia jednotky alebo štandardné páky na bočnej strane vodiča. Všetky vyššie uvedené prvky prispievajú k zlepšeniu produktivity, efektivity a zároveň zlepšujú prevádzkovú bezpečnosť.

Energeticky úsporný pohon

Rad 24-voltových elektrických vozíkov je dostupný s technológiou lítium-iónového pohonu, ako aj s tradičnými olovenými batériami. K dispozícii je výber z rôznych inteligentných energetických balíkov založených na riešeniach lítium-iónových batérií s vysokou hustotou od spoločnosti Toyota Material Handling. Umožňujú maximálnu energetickú účinnosť a zároveň znižujú emisie CO2 a náklady na energiu. Tento koncept umožňuje zákazníkom vypočítať si optimálnu kombináciu batérie a nabíjačky tak, aby vyhovovala pracovným modelom. Pritom berie do úvahy prevádzkové časy a plánované prestávky počas bežnej pracovnej zmeny, a to aj pre tieto elektrické vozíky, ktoré sa používajú najmä príležitostne.

Konštrukcia vozíka Traigo, v súlade s „rodinou Traigo“

Nová konštrukcia exteriéru dáva vozíku Traigo24 „vzhľad a pocit rodiny“ v súlade s vozíkmi Traigo48 a novo uvedenými Traigo80, ktoré sú súčasťou rodiny elektrických vozíkov Toyota. Ochranný rám nákladu nad hlavou, ako aj protizávažie prešli redizajnom pre uľahčenie manipulácie s materiálom, na ktorú je tento vozík určený.

Okrem toho, že vozík Traigo24 je schopný prevádzky vo vnútri a príležitostne aj vonku, ponúka aj rôzne možnosti kabíny, ako napríklad plachtová kabína, kabína bez dvier alebo čelného skla a strechy, zaručujúce optimálne pohodlie a efektivitu operátora.

Bezpečnosť na prvom mieste

Vozík Toyota Traigo24 bude k dispozícii ako pripojený smart vozík, ktorý bude umožňovať zákazníkom sledovať a zlepšovať svoje činnosti s ohľadom na bezpečnosť, produktivitu a úspornosť. Niektoré funkcie, dostupné v systéme riadenia flotily I_Site, zahŕňajú: PIN kód/Smart prístup, ktorý oprávňuje vodičov na aktiváciu vozíka iba pomocou PIN kódu alebo Smart karty, pričom obe možnosti sú zabudované v prístrojovej doske vedľa displeja. Ďalšou funkciou I_Site dostupnou ako možnosť je kontrola pred prevádzkou. Umožňuje vodičom naštartovať vozík iba po zodpovedaní série otázok, ktoré zabezpečujú, že vozík je spoľahlivý a bezpečný.

Výbavu všetkých elektrických vozíkov Traigo24 štandardne tvorí unikátny Systém aktívnej stability (SAS) Toyota. Zabezpečuje dokonalú stabilitu vysokozdvižného vozíka a tým ochranu operátora a nákladu počas jazdy, otáčania a dvíhania. SAS predstavuje pokročilú technológiu, ktorá zvyšuje bezpečnosť a zlepšuje produktivitu.

Ešte viac vylepšite svoje činnosti

Tento nový 24-voltový model ponúka tiež viacero možností na zlepšenie produktivity a efektivity pri manipulácii s materiálom. K novému modelu Traigo24 sa pridali dve nové zdvíhacie zariadenia – FV a FSV. Obe zvyšujú viditeľnosť špičiek vidlíc pre zlepšenie produktivity. Zároveň ale umožňujú manévrovanie v pracovnom prostredí s nízkym stropom, čo je príjemný doplnok ku kompaktnosti tohto vozíka.

Okrem toho sú teraz na tomto novom elektrickom vysokozdvižnom vozíku voliteľne dostupné výkonné predné a zadné LED svetlá. Tie zabezpečujú bezpečnejšiu prevádzku v tmavých oblastiach a zároveň znižujú spotrebu energie.

Uľahčite si to s vozíkom Toyota Traigo24, novým čelným elektrickým vozíkom s protizávažím. Je kombináciou jednoduchosti, kompaktnej konštrukcie, priamočiareho ovládania a dokonalej viditeľnosti pre bezpečnú a efektívnu prevádzku.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button