Logistika a skladovanie

Spoločnosť Jungheinrich spúšťa výrobu v závode v Chomutove

Spoločnosť Jungheinrich spúšťa výrobu v závode v Chomutove. Spoločnosť Jungheinrich spustila výrobu vo svojom novom závode v českom Chomutove. Po približne desaťmesačnej výstavbe zišiel 6. júna z výrobnej linky prvý vysokozdvižný vozík s výsuvným zdvíhacím zariadením ETV 216i.

Vďaka novému závodu, ktorý má rozlohu približne 37 000 metrov štvorcových, vznikne na miestnej úrovni viac ako 350 nových pracovných miest. Rozpočet projektu je približne 60 miliónov eur. Pre spoločnosť Jungheinrich predstavuje nový výrobný závod ústredný prvok na zvýšenie efektívnosti a ziskovosti spoločnosti a dosiahnutie cieľov rastu v rámci Stratégie 2025+.

Sabine Neuß, členka predstavenstva pre techniku spoločnosti Jungheinrich AG, povedala: „Novým závodom rozširujeme kapacitu v rámci našej európskej výrobnej siete a zabezpečujeme, aby sme aj v budúcnosti mohli uspokojiť neustále rastúci dopyt po našich manipulačných zariadeniach. V Chomutove sme vybudovali jeden z najmodernejších výrobných závodov na vysokozdvižné vozíky na svete. Som na to veľmi hrdá a teší ma, že v ňom už funguje výroba.“

Spoločnosť Jungheinrich spúšťa výrobu v závode v Chomutove

Nový závod v súčasnosti ešte pracuje v jednozmennej prevádzke. V strednodobom horizonte je v pláne prechod na trojzmennú prevádzku, ktorá zabezpečí nepretržitú výrobu. Spoločnosť Jungheinrich plánuje do závodu v Chomutove postupne presunúť celú výrobu vysokozdvižných vozíkov s výsuvným zdvíhacím zariadením. Presunom sa uvoľnia kapacity v závode v Norderstedte, ktoré spoločnosť využije na jeho ďalší rozvoj. V závode v Norderstedte spoločnosť Jungheinrich rozšíri svoje výrobné portfólio o časti iných druhov vozíkov.

Spoločnosť Jungheinrich si stanovila za cieľ vytvárať hodnoty udržateľným spôsobom. Aj preto venovala pri projektovaní nového závodu osobitnú pozornosť efektívnosti a udržateľnosti. Všetky zariadenia závodu, od pracovísk až po komplexné výrobné zariadenia, sú vybavené modernými technológiami, napríklad novým systémom riadenia výroby.

Ekológia a úspory

Okrem využívania ekologicky vyrobenej elektrickej energie a inštalácie tepelného čerpadla zabezpečuje ďalšie úspory špeciálna tepelná izolácia v kancelárskej časti. Spoločnosť Jungheinrich znižuje spotrebu vody pomocou zariadení na zber dažďovej vody. Okrem toho sa závod nachádza na 1,5 hektárovej zelenej ploche s pôvodnými kríkmi a stromami, čím prispieva k podpore miestnej biodiverzity.

Prvý tu vyrobený vysokozdvižný vozík ETV 216i s výsuvným zdvíhacím zariadením a pevne zabudovanou lítiovo iónovou batériou bude dodaný francúzskej spoločnosti „MARIE“, jednej z najvýznamnejších spoločností na francúzskom trhu s hotovými jedlami a cestovinami. Vozík ETV 216i je súčasťou systému POWERLiNE spoločnosti Jungheinrich a obsahuje integrovanú lítiovo iónovú batériu. Je to v súčasnosti najkompaktnejší a najvýkonnejší vysokozdvižný vozík vo svojej triede.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button