Logistika a skladovanie

Roman Stoličný regionálnym riaditeľom Dachser

Roman Stoličný regionálnym riaditeľom Dachser. Na Slovensku máme množstvo skúsených manažérov, ktorých kvalita presahuje naše územie. Jedným z nich je aj Roman Stoličný, ktorý sa kariérne prepracoval až na pozíciu regionálneho riaditeľa pre juhovýchodnú Európu.

Logistické centrá v srdci Európy sú kľúčové pre rýchlu, efektívnu a dobre fungujúcu logistiku v rámci celého nášho kontinentu. Práve takúto pozíciu zastáva poskytovateľ logistických služieb DACHSER Slovakia. Okrem pobočiek v Bratislave, Martine a Košiciach, z ktorých denne vyráža 29 pravidelných liniek, disponuje DACHSER Slovakia aj jedným z troch eurohubov.

Z týchto hubov sú, v závislosti od vzdialenosti, dodávky uskutočnené do 24, 48 alebo 72 hodín, a to v rámci celej Európy. Eurohub v Lozorne patrí ku kľúčovým uzlom európskej pozemnej logistiky spoločnosti DACHSER. Spolupráca s DACHSER Slovakia je mimoriadne výhodná pre klientov, ktorí potrebujú zabezpečiť prepravu nákladu do susedných krajín: do Rakúska, Česka, Maďarska alebo Poľska.

Stredoeurópske riadenie

Medzinárodný logistický provider DACHSER získal na konci roka 2022 zvyšných 50 % akcií vo svojich maďarských joint venture, čím sa stal stopercentným vlastníkom spoločností Liegl & DACHSER Szállítmányozási és Logisztikai Kft (preprava a skladovanie priemyselného tovaru a potravinárskych výrobkov) a Liegl & Hungary Kft (letecké a námorné prepravy). Predchádzajúci spoluvlastník Engelbert Liegl odovzdal v rámci akvizície svoju zodpovednosť regionálneho riaditeľa pre juhovýchodnú Európu (Road Logistics) Romanovi Stoličnému zo Slovenska. Engelbert Liegl však bude aj naďalej pomáhať formovať rozvoj joint venture DACHSER Slovakia a DACHSER Romania ako ich akcionár.

Hub Dachser v Lozorne

Joint venture Liegl & DACHSER, založený v roku 1999, sa od začiatku zameriaval na prepravy a skladovanie spotrebného a priemyselného tovaru. V roku 2006 k tomu pribudla maďarská pobočka leteckých a námorných prepráv. Od roku 2008 sa Liegl & DACHSER orientuje aj na logistiku potravín. DACHSER tak pôsobí v Maďarsku prostredníctvom svojich obchodných divízií European Logistics a Air & Sea Logistics. Spoločnosť tu zamestnáva 394 ľudí v siedmich pobočkách a v roku 2021 dosiahla obrat vo výške približne 120 miliónov eur.

„Engelbert Liegl a jeho tím preukázali veľkú mieru podnikateľského odhodlania a nadšenia pre logistiku. Vytvorili z našej maďarskej spoločnosti jedného z lídrov na tunajšom trhu prepráv a skladovania priemyselného tovaru a potravinárskych výrobkov. Prostredníctvom pobočky na letisku v Budapešti je navyše zabezpečené aj plynulé napojenie na medzinárodné trhy,“ hovorí Alexander Tonn, COO Road Logistics skupiny DACHSER. „Ako centrálny a dynamicky sa rozvíjajúci hub pre tovar v srdci Európy je teraz táto spoločnosť pilierom našej európskej siete zbernej služby,“ dodáva.

Alexander Tonn, COO Road Logistics skupiny DACHSER

Roman Stoličný regionálnym riaditeľom Dachser

Pozíciu regionálneho riaditeľa pre juhovýchodnú Európu prevzal Roman Stoličný (54), ktorý bol v spoločnosti DACHSER predtým zodpovedný za prevádzkový rozvoj skupiny v Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

„Mať pod kontrolou všetky naše pobočky v juhovýchodnej Európe je pre mňa veľká výzva. Avšak mojou výhodou je, že nevstupujem do neznámeho prostredia. Veľmi si vážim dôveru, ktorú som dostal. S veľkým rešpektom budem robiť všetko preto, aby sme sa aj naďalej ako región rozvíjali. Tento región má veľký potenciál. Preto pevne verím, že ako tím spoločne využijeme všetky príležitosti, ktoré ponúka, a premeníme ich na úspech. Pridanou hodnotou našej spoločnosti nie sú len unikátne riešenia, ktoré ponúkame zákazníkom po celom svete. Kľúčový je pre nás aj vysoký štandard kvality služieb a individuálne riešenia šité na mieru našim zákazníkom. A v tom chceme aj naďalej pokračovať naprieč celým regiónom,“ zhodnotil Roman Stoličný.

Zdroj
transport.sk
Editor
Zdroj: Dachser, spracoval: VIB

Prečítajte si aj

Back to top button