Logistika a skladovanie

Ocenenie IFOY pre vysokozdvižný vozík ERD 220i

Ocenenie IFOY pre vysokozdvižný vozík ERD 220i. Vysokozdvižný vozík ERD 220i od spoločnosti Jungheinrich získal ocenenie IFOY.

Vozík ERD 220i od spoločnosti Jungheinrich získal v Mníchove (Nemecko) ocenenie IFOY. Elektrický vysokozdvižný vozík zaujal porotu jedinečnou kombináciou kompaktnosti, bezpečnosti a ergonómie, čím úspešne porazil svojich konkurentov v kategórii „Špeciálne vozidlo“. Ocenenie IFOY je už druhým v poradí, ktoré získal vozík ERD 220i. Už v roku 2021 bol zvolený ako „Najlepší z najlepších“ pri oceneniach Red Dot Design.

Medzinárodná porota zvolila vysokozdvižný vozík ERD 220i od spoločnosti Jungheinrich za najlepšiu novinku v tomto segmente trhu. „Práca s vysokozdvižnými vozíkmi už nie je kompromisom medzi bezpečnosťou, kompaktnosťou a ergonómiou. S vozíkom ERD 220i udáva Jungheinrich nový štandard pre bezpečné, optimálne chránené a najmä super-kompaktné elektrické vysokozdvižné vozíky. Jeho prvotriedny výkon predstavuje pre konkurenciu skutočnú výzvu.“

Ocenenie IFOY pre vysokozdvižný vozík ERD 220i

Pre Christiana Erlacha, člena predstavenstva spoločnosti Jungheinrich pre marketing a predaj, je toto ocenenie potvrdením inovatívnej sily Jungheinrich: „Získanie ocenenia IFOY pre ERD 220i je obrovským uznaním našej práce. Vozíky Jungheinrich sú tou správnou odpoveďou na požiadavky, ktoré na nás kladú sklady budúcnosti. Pri tvorbe inovácií chceme, aby nás spoločnosť vnímala aj v tomto svetle. Ocenenie IFOY je toho dôkazom a zároveň predstavuje obrovské uznanie pre celý náš tím, na čo som obzvlášť hrdý.“

Ocenenie IFOY pre vysokozdvižný vozík ERD 220i

Trojkombinácia kompaktnosti, bezpečnosti a ergonómie

Namiesto osadenia jednej veľkej batérie medzi rám a vidlicu, ako tomu bolo v minulosti, využila spoločnosť Jungheinrich v ERD 220i dva kompaktné lítiovo-iónové batériové moduly (každý s kapacitou 130 Ah), integrované do podvozku vozíka. Odstránenie batérie výrazne zlepšilo vlastnosti vozíka: ERD 220i je o viac ako 300 milimetrov kratší ako jeho predchodca, čo predstavuje približne 25-percentnú úsporu priestoru.

Vďaka týmto kompaktným rozmerom je elektrický vozík, ktorý sa navrhol na pohyb v skladoch a pri nakládke a vykládke vozidiel, mimoriadne obratný a ľahko ovládateľný. Polomer otáčania 1 985 milimetrov mu umožňuje precízne manévrovanie v úzkych priestoroch a umožňuje využívať nové koncepty pri plánovaní skladov. Vozíku stačia užšie uličky, takže sa dá rozšíriť úžitková plocha. Vďaka tomu tak majú zákazníci viac skladového priestoru na rovnakej ploche.

Ocenenie IFOY pre vysokozdvižný vozík ERD 220i

Okrem toho Jungheinrich vyladil rozloženie váhy v prospech jazdných vlastností, čo sa ukazuje aj na výraznej akcelerácii a umožňuje jazdenie rýchlosťou až do 14 kilometrov za hodinu. Vďaka úspore priestoru sa vozík ponúka s dvoma verziami priestrannej plošiny na státie bez toho, aby bolo treba obetovať niečo z jeho kompaktnosti a pohyblivosti. Obe plošiny majú pevné bočné ochranné panely na troch stranách a umožňujú bezpečnú jazdu a pohodlné státie.

Vďaka novému zdvíhaciemu zariadeniu sa dá ERD 220i využívať ešte všestrannejšie – okrem nakládky a vykládky aj na zakladanie. Nové trojité zdvíhacie zariadenie umožňuje dosiahnuť najvyššiu výšku zdvihu v tomto segmente, a to až 3 760 mm. Výška zdvíhacieho zariadenia ostáva kompaktná preto, aby bolo možné vozík bezproblémovo použiť aj v návese nákladného vozidla. ERD 220i je možno použiť aj na prepravu dvoch paliet súčasne pomocou zdvihu oporných ramien. Toto riešenie výrazne zvyšuje efektivitu najmä pri nakládke a vykládke nákladných vozidiel.

„ERD 220i je kompaktnejší, pohodlnejší a bezpečnejší ako všetky ostatné vozíky vo svojej triede. Vďaka novej koncepcii batérie mení definíciu obratnosti, bezpečnosti a ergonómie. Nerobí žiadne kompromisy a ide o vysokozdvižný vozík, aký naši zákazníci dlho hľadali,“ vysvetľuje Torben Sell, zodpovedný produktový manažér Jungheinrich. ERD 220i s integrovanou lítium-iónovou batériou je súčasťou radu POWERLiNE a rovnako ako všetky ostatné modely v tomto rade je CO2 neutrálny až do momentu odovzdania zákazníkovi.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button