Logistika a skladovanie

Nová stratégia Wielton Group do roku 2027

Nová stratégia Wielton Group do roku 2027. Wielton Group chce zdvojnásobiť tržby a zvýšiť prítomnosť v Európe a posilniť pozíciu akvizíciami. Na Slovensku ich predajno-servisné služby posilňuje Hochstaffl Slovakia.

Wielton Group predpokladá, že konsolidovaný príjem v roku 2027, vrátane fúzií a akvizícií, dosiahne približne 1,5 miliardy eur, oproti 732 miliónom eur v roku 2022. Objemy predaja sa majú v tomto období zvýšiť z 23,2-tisíc na približne 45-tisíc vozidiel (nárast o 93 %). V roku 2027 chce Wielton dosiahnuť EBITDA maržu 8 % vďaka organickému rastu a akvizíciám. Podiely na európskom trhu registrovaných cestných produktov sa zvýšia zo 6,7 % v roku 2022 na približne 13 % v roku 2027.

Prečítajte si aj

Všetky kľúčové spoločnosti skupiny si upevnia svoje postavenie na trhu. Poľsko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo si ponechajú svoje dominantné podiely v konsolidovanom objeme. Ostatné trhy zvýšia svoj podiel na objemoch skupiny z 36 % na 48 %.V pláne je aj väčšia diverzifikácia trhu.
Rast tržieb má zabezpečiť predovšetkým rozširovanie sortimentu. Skupina plánuje zaviesť celý rad prispôsobených riešení pre celé produktové portfólio. „Rast bude založený na najnovších globálnych trendoch: personalizácia, digitalizácia a udržateľnosť. Máme ambíciu upevniť si pozíciu na trhu návesov. Skupina bude rásť vo všetkých strategických smeroch okrem Ruska a Bieloruska,“ hovorí Paweł Szataniak, predseda predstavenstva Wielton Group.

Nová stratégia Wielton Group do roku 2027

Zvyšovanie objemu predaja a podielov

Wielton Group plánuje zvýšiť objemy predaja a podiely vo všetkých kľúčových produktových skupinách: takmer polovicu rastu bude generovať najväčšia produktová skupina na trhu – univerzálne návesy. Silný nárast zaznamenajú okrem iných produktov aj sklápače. Okrem toho predaj podporia doplnkové služby, a to aj na báze vlastnej telematiky a radu riešení ABERG. Rozvoj výrobných technológií založených na automatizácii a robotizácii výroby bude hrať mimoriadne dôležitú úlohu pri posilňovaní konkurencieschopnosti skupiny.

Nová stratégia Wielton Group do roku 2027

Na Slovensku posilňuje trhový podiel predaja návesov Wielton spoločnosť Hochstaffl Slovakia, ktorá patrí k popredným dodávateľom prípojných vozidiel na Slovensku a svoje odborné znalosti a postavenie na trhu zúročuje aj v produktoch Wielton, ktoré si s výrobcom upravuje na podmienky slovenských klientov v špeciálnej edícii podľa svojich zadaných špecifikácií. Aj tu sa ukázal Wielton Group ako prozákaznícky a flexibilne reaguje na požiadavky slovenských klientov špecifikovaných prostredníctvom Hochstaffl Slovakia. V minulom roku sa tieto návesy stali najpredávanejšími na slovenskom trhu.

Editor
Peter Magerčiak
Back to top button