Logistika a skladovanie

Nová pobočka spoločnosti cargo-partner v Mexiku

Nová pobočka spoločnosti cargo-partner v Mexiku. Medzinárodný poskytovateľ logistiky pokračuje v rozširovaní svojej globálnej siete. Otvoril novú pobočku v Mexiko City, aby bol bližšie k tamojším klientom a partnerom.

Tím spoločnosti cargo partner v Mexiku teraz svojim zákazníkom v tejto krajine ponúka kompletné portfólio služieb leteckej, námornej a cestnej dopravy, vrátane door-to-door riešenia z a do USA. Na pozadí pretrvávajúcich logistických obmedzení, nahromadení objednávok a meškaniach v globálnych dodávateľských reťazcoch, stále viac spoločností z celého sveta hľadá poskytovateľov logistiky schopných ponúknuť špecializovanú lokálnu podporu. Aby spoločnosť cargo-partner uspokojila potreby niektorých svojich kľúčových zákazníkov v Mexiku a zaistila rýchle a flexibilné služby, znovu rozšírila svoju globálnu sieť a otvorila plne funkčnú pobočku v Mexiko City.

Tím spoločnosti cargo-partner v Mexiko City ponúka komplexné portfólio služieb leteckej, námornej a cestnej dopravy. Vrátane colného odbavenia pre import aj export. Spoločnosť naviac plánuje zriadiť lokálny EMERGENCY desk poskytujúcu nepretržitú dostupnosť pre časovo kritické zásielky.

(Zdroj: Oskar Steimel)

Nová pobočka spoločnosti cargo-partner v Mexiku

Spoločnosť založila svoje prvé zastúpenie v Mexiku, v meste Puebla, v septembri 2021. A to formou agentúrneho zastúpenia a kancelárie na podporu kľúčových zákazníkov. Slúžila jednému z jej významných zákazníkov z automobilového priemyslu. Novou kanceláriou v Mexiko City teraz cargo-partner rozširuje túto lokálnu podporu na všetkých zákazníkov, ktorí v krajine pôsobia.

Luis Gomez, Managing Director cargo-partner v Mexiku, vysvetľuje motiváciu, ktorá k tomuto kroku viedla: „Po zriadení kancelárie v meste Puebla pre jedného z našich hlavných klientov, sme si rýchlo uvedomili, že chceme i na tomto trhu poskytovať rovnako kvalitné a praktické služby aj našim ďalším zákazníkom. Vzhľadom k veľkému obchodnému potenciálu Mexika ako 15. najväčšej ekonomiky sveta sme sa rozhodli otvoriť plne funkčnú pobočku v meste Mexiko City. Preto, aby sme boli bližšie našim zákazníkom, poskytovateľom služieb a potenciálnym zamestnancom.“

Tím spoločnosti cargo-partner v Mexiko City (Zdroj: cargo-partner)

Door-to-door služby do a z USA

Netreba dodávať, že nová kancelária v Mexiko City ťaží tiež z existujúcej siete cargo-partner v USA. V jednom z najväčších obchodných partnerov Mexika. Tím cargo-partner v USA bude hrať zásadnú úlohu pri zaisťovaní vyzdvihnutia a doručenia v logistike na poslednú míľu. Ďalej pri službách next-flight-out a tiež pri urýchlených kamiónových zásielkach pre časovo senzitívne prepravy.

Okrem toho cargo partner i naďalej úzko spolupracuje so svojou sieťou agentov a partnerov po celej Južnej Amerike na ďalšom rozvoji svojich služieb do a z Brazílie, Chile, Kolumbie, Ekvádoru, Kostariky, Panamy a ďalších strategicky významných krajín v regióne.

Medzi najvýznamnejších obchodných partnerov cargo-partner v Mexiku patrí okrem Ameriky tiež Rakúsko, Nemecko, Maďarsko, Taliansko, Španielsko, Čína, India, Vietnam a Taiwan. Dovoz a vývoz do a z Mexika sa sústreďuje predovšetkým na automobilový, elektronický a oceliarsky priemysel.

Spoločnosť cargo-partner má v súčasnej dobe na americkom kontinente viac než 100 zamestnancov, sedem pobočiek v USA a zastúpenie agentov v Brazílii, Chile a Mexiku. Prevádzkuje dva sklady, a to v Chicagu v štáte Illinois a v Clarksville v štáte Tennessee. Každý so skladovou plochou o rozlohe 14 000 m².

Zdroj
transport.sk
Editor
TSFoto: Oskar Steimel, Esther Horvath

Prečítajte si aj

Back to top button