Logistika a skladovanie

Kuriérska spoločnosť 123kuriér dočasne uzavrela depá

Kuriérska spoločnosť 123kuriér dočasne uzavrela depá. Kuriérska spoločnosť 123kuriér od štvrtka dočasne uzavrela všetky svoje depá a pozastavila aj prijímanie nových objednávok.

Firma to zdôvodnila pokusom o nepriateľské prevzatie základnej činnosti spoločnosti zo strany konkurencie a podozrením, že sa na tom zúčastňoval aj manažment spoločnosti. Informovala o tom na svojej internetovej stránke. „Podstatná väčšina našich vedúcich zamestnancov vykonávajúcich pre nás prácu na kľúčových pracovných pozíciách ukončila svoje pracovné pomery, a to bez akéhokoľvek upovedomenia ktoréhokoľvek z konateľov či majiteľov našej spoločnosti,“ uviedol 123kuriér na svojom webe s tým, že sa o plynutí výpovedných lehôt dozvedeli až v čase, keď už sa negatívnym dôsledkom nedalo zabrániť. Kuriérska spoločnosť takéto konanie považuje za neetické a protiprávne a svoje podozrenia nechá prešetriť orgánom činným v trestnom konaní.

Za protiprávne považuje aj konanie niektorých kuriérov. Aj v tomto prípade svoje podozrenia posunula polícii. „Toto konanie spočíva v protizákonnom masívnom, a hlavne úplne svojvoľnom prisvojovaní si cudzích finančných prostriedkov inkasovaných nimi z dobierok od adresátov tovarov,“ zverejnil ďalej 123kuriér s tým, že v niektorých prípadoch prišlo aj k odcudzeniu zásielky namiesto jej doručenia adresátovi.

Pozastavené objednávky

Kuriérska spoločnosť bola teda nútená operatívne uzavrieť všetky svoje depá a pozastaviť výdaj aj príjem akýchkoľvek zásielok na doručenie. Dočasne tiež pozastavila prijímanie nových objednávok. V spoločnosti 123kuriér veria, že spomínané nevyhnutné opatrenia splnia svoj cieľ a budú mať len dočasný charakter, uviedli na svojom webe. Svoju činnosť ukončila nedávno aj česká dcérska firma spoločnosti, ktorá je v súčasnosti v insolvenčnom konaní podľa českých zákonov.

Spoločnosť 123kuriér doplnila, že ide o bývalú dcérsku firmu s pôvodným názvom 123Kurýř, s. r. o., a od jej problémov sa dištancovala. „Napriek tomu sme zaznamenali snahy našu spoločnosť s tým v negatívnom zmysle spájať, čo vyvolalo istý stupeň nedôvery u našich zmluvných partnerov tak v ČR, ako aj v SR s následným poklesom dopytu po našich službách a logickým poklesom tržieb našej spoločnosti,“ dodala firma.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR
Back to top button